1. Anasayfa
  2. Diyet ve Zayıflama
  3. 3 SAAT DİYETİ

3 SAAT DİYETİ

Bu yazı 06 Ocak 2008, Pazar tarihinde yayınlandı ve 759 defa okundu

3 SAAT DİYETİ

Beslenme uzmanları arasında yıllardır sürmekte olan günde üç öğün mü, yoksa altı küçük öğün mü yemeli tartışması hala devam ederken, ABD’li sağlık yazarı Jorge Cruise’un yeni kitabı ‘3 saat rejimi’ karmaşık diyetlerden bıkanlara yeni bir yaklaşım sunuyor.

ABD li sağlık yazarı Jorge Cruise kitabında dört noktalı bir düzenek sunarak bir alternatif oluşturuyor:

-- Yataktan kalktıktan sonra bir saat içinde kahvaltı yapın

-- Üç saat içerisinde yeniden yemek yiyin

-- Daha sonra üç saatlik aralıklar ile gün boyunca öğün yapın

-- Yatmadan üç saat önce yemek yemeyi bırakın

ABD’li sağlık yazarı Cruise, ne yiyeceğinize ise sizin karar vermenizi istiyor. Ancak kendi mantığınıza göre sağlıklı seçenekler yapmalı, kızartmalardan uzak durmalı, mümkün olduğu kadar un, şeker ve katı yağ içeren gıdalardan kaçınmalısınız. Cruise göre, ne kadar doğala yakın işlenmemiş yiyecekler yerseniz o kadar sağlıklı olursunuz.

Cruise’un 3 saat felsefesi uyarınca üç saatte bir yemek yeme alışkanlığı BMR(Baz Metabolik Hız) değerlerini çok daha istikrarlı ve yüksek düzeylere taşıyor.

Bu sayede günün sonunda daha fazla toplam kalori yakılıyor. Enerji düzeylerin de artış olduğu için iştahta da azalma oluyor.

Bu rejimi destekleyen bir diğer teori de, düzenli öğün ve sıkça yendiğinde, beynin vücuda yağ depolaması için sinyaller göndermeyeceği.

Bu içerik için henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

GÜNCEL SAĞLIK HABERLERİ

Sizce hangisi en güçlü doğal antibiyotiktir? Katılım: 1620