"havuç"


Karaciğerinizi koruyun!

Karaciğerinizi koruyun!

Vücudun merkezi bir organı olan, kan temizleyen, filtre görevi gören ve en çok yorulan organlardan biri olan karaciğer sağlına önem gösterin.

Havuç mu sarımsak mı?

Havuç mu sarımsak mı?

Göz sağlığı deyince aklımıza ilk gelen havuçtur herhalde. Hemen hemen hepimiz havuç ve balık tüketmenin göz sağlığı için iyi olduğunu duymuşuzdur. Gözde çıkan arpacık için ise sarımsak sürmek gibi yöntemleri uygulamışızdır. Dr. Banu Coşar, göz sağlığı için önemli olan doğru bilgileri açıkladı.

Havuç: Hafıza Dostu

Havuç: Hafıza Dostu

7'den 70e hepimizin gündelik sorunudur. Yoğun stres, zihinsel yorgunluk gibi faktörler unutkanlığa neden olabilir. İlerleyen yaşlarda bu "Bunama" veya "Alzheimer" olarak kendini gösterir. Tüm geçmiş bir anda hafızalardan silinir... Yapılan araştırmalar, bu kâbusun çaresinin olduğunu ortaya çıkarmıştır. Mütehassıslar, her gün sabah akşam bir bardak taze sıkılmış havuç suyunun unutkanlık, Alzheimer, kalp krizi, akciğer ve deri kanserine karşı önleyici olduğunu hatırlattı.

Saç Sağlığı İçin Gerekli Olan Besinler

Saç Sağlığı İçin Gerekli Olan Besinler

Vücut sağlığınız ve saç sağlığınız için iyi beslenmeye dikkat etmeniz gerekiyor. Daha güçlü daha parlak daha sağlıklı saçlar için iyi beslenmek şart! Herkesin hayali; sağlıklı, parlak, dökülmeyen saçlardır. Fakat bilinçsiz yapılan diyetler ve şeker oranı yüksek olan rafine karbonhidrat ve gıdalar tıpkı vücudumuz gibi saçlarımızın da sağlıksız olmasına neden oluyor.

GÜNCEL SAĞLIK HABERLERİ

Sizce hangisi en güçlü doğal antibiyotiktir? Katılım: 1321