1. Anasayfa
  2. Mide ve Bağırsaklar, Vitaminler ve Mineraller, Sağlıklı Yaşam
  3. Kudret Narı Mucizesi !

Kudret Narı Mucizesi !

Bu yazı 11 Nisan 2015, Cumartesi tarihinde yayınlandı ve 1429 defa okundu

Kudret Narı Mucizesi !

Kudret Narının kullanım kolaylığını Türkiye’de ilk defa AksuVital sunuyor. Olgun Kudret Narı meyvesinin zeytinyağıyla şifalı buluşması sonucu elde edilen Zeytinyağlı Kudret Narı macun ve kapsülden sonra Türkiye’de ilk defa Softjel formunda .

Geleneksel olarak mide rahatsızlıklarında,kesik ve yaralarda kullanılan kudret narı aynı zamanda diyabetik faydasından dolayı da kullanılmaktadır. Kudret narı yemesi bir hayli zor bir meyve olduğundan zeytinyağında bekletilerek karışım halinde ve balla karıştırılarak macun formunda ve kapsül formlarında tüketilmektedir.  Ancak  bunları tüketimi bile herkes için kolay değil.    

AksuVital Kudret Narına yeni bir bakış açısı getirdi ve Zeytinyağlı kudret Narını Türkiye’de ilk defa softjel formunda üretti. Kokusu ve tadı olmayan , helal esaslarına uyularak üretilen Zeytinyağlı Kudret Narı softjel herkesin rahatlıkla tüketebileceği bir formda olup kullanımında büyük kolaylık sağlıyor.

Kudret Narı, ihtiva ettiği alkaloitler, charantin, momordican, oleanolikasit, proteinler ve kudretnarı meyvesinin hücre yenileyici özelliği sayesinde özellikle mide, bağırsak ve sindirim sistemi rahatsızlıklarının önlenmesine yardımcı olarak yıllardır geleneksel olarak kullanılagelmiş bir meyvedir. Kudret Narı, meyve ve yaprakları,mineral ve vitaminler bakımından zengindir. Demir, kalsiyum, fosfor ve B vitaminleri içerir. Tüketiciler kudret Narının faydalarının yanısıra softjeli tüketerek içerisinde bulunan yüksek miktardaki zeytinyağının, sayısız besleyici ve destekleyici özelliğinden de  faydalanacaklar.

AksuVital Ar-Ge Müdürü Ebru Koç konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu; “ Kudret Narı meyvesi mide ve bağırsak rahatsızlıkları ile kan şekerini düzenleyici etkisi bilinen ve yaygın tüketilen bir meyvedir. Kudret Narının zeytinyağı içinde bekletilerek kullanılması en bilinen tüketim formudur.Ancak, bu şekilde ki kullanım özellikle acı tadı ve kokusundan dolayı birçok tüketici için zorlayıcı olmaktadır.Bunu müşterilerimizden aldığımız geri bildirimler sayesinde biliyoruz.Ar-Ge olarak bu konuyla ilgili neler yapabiliriz bunu araştırdık. Hem tadı hem kokusu ile ağızda rahatsızlık hissi uyandırmadan kolaylıkla yutulabilir halde olan softjel formuna getirdik.AksuVital olarak ülkemizde softjel üretimini kendisi yapan sayılı birkaç firmadan biriyiz. Kullandığımız Kudret Narı meyvesini de kendi kontrolümüzde Düzce’de ürettiriyoruz.Bu sebeple ürünümüzün her aşamasına teknik ve bilimsel anlamda hakimiz.Müşterilerimiz AksuVital güvencesi altında gönül rahatlığıyla tüketebilirler.”

“Yıllardır geleneksel tıbbımızın vazgeçilmez bitkilerinden olan Kudret Narına yeni bir bakış açısı getirdik. Vatanının doğu Hindistan olduğu tahmin edilen Kudret Narı ülkemizde Akdeniz, Ege, Marmara ve Batı Karadenizde yetiştirilen bir bitki.Sonbaharda toplanan meyveler taze olarak yenildiği gibi, zeytinyağıyla karıştırılarak ya da macun şeklinde de tüketilebiliyor.

Hücre yenileyici, mide dostu ve karaciğer destekleyici olarak bildiğimiz kudret narının faydaları araştırmalarla da destekleniyor.”

1989 yılında bal üretimi ile faaliyetine başlayan AksuVital, ilerleyen yıllarda doğal ürünler konusunda uzmanlaştı. Bugün 25 yıllık tecrübesiyle AksuVital, Shiffa Home, Avicenna, Vitalest, Softem, Natural Hekimce markaları altında gıda, gıda takviyeleri ve dermokozmetik ürünler üretmektedir. AksuVital, bal, pekmez,bitkisel yağlar, bitkisel kremler, bitkisel şampuanlar,bitkisel sabunlar, sporcu ürünleri, bitkisel çaylar, öğütülmüş ürünler, gibi zengin ürün çeşitleri ile insanlığa sağlıklı, dinç ve formda bir yaşam sunuyor.


SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Bu içerik için henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

GÜNCEL SAĞLIK HABERLERİ

Sizce hangisi en güçlü doğal antibiyotiktir? Katılım: 1503