(Yaş: 0)


SORU: Hocam merhaba, rahatsız ettugım ıcın kusura bakma,31 yasındayım 186 boy 103 kg. Öğretmenim hatta idareciyım yeterince streslı çalışıyorum. Yaklasık bes yıldur ılac kıllanıyorum. Bır bucuk yıl prozac,aralarda cıpralex vs kullandım. Son ıkı yıl tekrar cıft prozac. Son 7,8 aydır favern kullandım. Cınsel ısteksızlıgım tamamen arttı, testosteron hormonum düştü. Prolaktınım normal. 2 aydır ılac kullanmıyorum. Benım en buyuk sıkıntım kafama takınca uzaklastıramıyorum, anı ofkelenıyorum . Ilacta kullanmak ıstemıyorum hem cinsel yonden hemde kılo yönünden.. ne tavsiye edersiniz hocam.. gızlı kalırsa sevınırım


CEVAP: Antidepresan ilaçlat testosteron hormon düzeyini düşürmezler ama cinsel isteksizlik yan etkisine neden olabilirler. Tedavinizi düzenleyen hekiminiz ile görüşmeniz ve cinsel isteksizlik yan etkisi açısından daha avantajlı bir tedaviye geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca Bilişsel-Davranışçı terapi teknikleri de hastalığınızın tedavisi açısından faydalı olacaktır. Geçmiş olsun.


Cevaplanma Tarihi: 12 Haziran 2018, Salı

Sorulan Hekim: Prof.Dr. Bülent Kayahan