1. Anasayfa
  2. Beslenme, Annelik ve Gebelik, Çocuk - Bebek Sağlığı, Sağlıklı Yaşam
  3. Annelerin fast food alışkanlığı 3 nesli etkiliyor

Annelerin fast food alışkanlığı 3 nesli etkiliyor

Bu yazı 24 Haziran 2016, Cuma tarihinde yayınlandı ve 749 defa okundu

Annelerin fast food alışkanlığı 3 nesli etkiliyor

Fast food tüketiminin zararları sadece tüketen kişiyi etkilemiyor. Yanlış beslenme alışkanlığına sahip anneler, hamilelik döneminden itibaren çocuğa da aktararak sağlıksız nesillerin 3 nesil devam etmesine neden oluyorlar.

Hazır, yağlı ve şekerli yiyecek tüketen hamile kadın, sadece kendi sağlığını değil, gelecekteki üç neslin sağlığını da tehlike altına sokuyor

ABD'de Washington Üniversitesi'nden bilim insanlarının yaptıkları araştırma, yağlı ve şekerli yiyecekleri tüketen hamilelerin, obez nesillere zemin hazırladığını ortaya çıkardı.

NTV'nin haberine göre; Araştırmaya göre, hamileyken abur cubur ve hazır yiyecekle beslenen anne adaylarının çocukları, torunları ve torunlarının çocukları obezite ile bağlantılı hastalıkların tehdidi altına giriyor.

ÜÇ NESİLDE DE KALP VE DİYABET HASTALIKLARININ RİSKİ ARTIYOR

Üç nesilde de kalp ve diyabet gibi obezite ile bağlantılı hastalıkların riski artıyor. Çocukları, torunları ve torunlarının çocukları sağlıklı beslenseler de bu nesiller için obezite tehlikesi oluşuyor.

Araştırmada, anne adayının kilosunun, sonraki nesillere geçerek genetik bozukluklara neden olabileceğine işaret ediliyor. Bilim insanları bu nedenle gebelikte sağlıklı beslenmenin çok önemli olduğuna vurgu yapıyor.

Bu içerik için henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.