1. Anasayfa
  2. Diyet & Zayıflama, Beslenme, Sağlık ve Güzellik, Sağlıklı Yaşam
  3. Baharatlar Ve Sebzeler Kilo Vermenize Yardımcı Olsun

Baharatlar Ve Sebzeler Kilo Vermenize Yardımcı Olsun

Bu yazı 13 Ocak 2015, Salı tarihinde yayınlandı ve 1152 defa okundu

Baharatlar Ve Sebzeler Kilo Vermenize Yardımcı Olsun

Baharatlar ve sebzeler bırakın kilo vermenize yardımcı olsun. Yağ yakımına yardımcı olan 5 BAHARAT VE SEBZE ile kilo verebilir aynı zamanda bağışıklık sisteminizi koruyabilirsiniz.

Eğer yemeklerinizi baharatla zenginleştirirseniz çok daha kolay olabilir. Şu 5 baharatı diyetinize ekleyin ve kilo vermeyi hızlandırın.

1. Sarımsak ve 2. Soğan Bu yemeklere lezzet katan besinler içerdikleri fitokimyasallar sayesinde vücuttaki yağ katmanlarını parçalar. Ayrıca kolesterolü düşürür, virüs ve bakterileri öldürür ve kalp hastalıklarına karşı koruma sağlar.

 3. Zerdeçal Son zamanların bu popüler baharatı mükemmel bir beta karoten kaynağıdır. Beta karaten ise serbest radikallerin nötralize ederek karaciğeri koruyan bir antioksidandır. Zerdeçal ayrıca karaciğer hücrelerindeki yağ stoklarını azaltarak vücudun yağlan eritmesine yardımcı olur. Zerdeçalın faydalarına yakın zamanda beyin sağlığını korumak da eklendi. Zerdeçal Alzheimer ve Parkinson hastalıklarını engellemek için alınması gereken besinlerden biri.

4. Tarçın Amerika Tarım Dairesi Araştırmacıları tarçının kilo vermede oldukça yararlı bir besin olduğunu buldular. Araştırma sonucuna göre bir çay kaşığı kadar yiyeceklere tarçın katıldığında şekerin metabolize edilmesi 20 kat daha iyi oluyor. Biliyorsunuz, kandaki aşırı şeker yağ olarak depolanıyor. Tarçın kan şekeri seviyesini dengelediği için hem yağ oluşumu engelleniyor hem de enerji düzeyi normalleşiyor.

5. Biber Metabolizmanızı ateşlemek için yiyeceklerinize biber katın. Biberdeki aktif bileşen olan kapsaisin yağ yakımını önemli ölçüde arttırıyor Ayrıca biber enerji düzeyini de arttırıyor.

 Baharat ve sebzelerin yağ yakma özelliklerinden faydalanmak kolay. Yemeklerinize taze sarımsak ve soğan eklemekle başlayın. Zerdeçalı sos hazırlarken kullanabilirsiniz Tarçını sadece tatlı yiyeceklere değil, normal yemeklere de lezzet katar. Biberi ise zaten neredeyse her şeyde kullanabilirsiniz Yağ yakımına yardımcı olan 5 BAHARAT VE SEBZE Kilo vermek eğer yemeklerinizi baharatla zenginleştirirseniz çok daha kolay olabilir .

 

Bu içerik için henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.