1. Anasayfa
  2. Beslenme, Sağlık ve Güzellik, Sağlıklı Yaşam
  3. Düz Bir Karın İçin Gerekli Gıdalar

Düz Bir Karın İçin Gerekli Gıdalar

Bu yazı 04 Şubat 2016, Perşembe tarihinde yayınlandı ve 784 defa okundu

Düz Bir Karın İçin Gerekli Gıdalar

Dümdüz bir karına sahip olmak sanıldığı kadar zor değil! Bunun için göbeğin her bölümünde ayrı etki gösteren ve yağları yakan gıdaları tüketmek gerekiyor.

ZEYTİNYAĞI
Zeytinyağ bulunan doymuş yağ asitleri sayesinde hiçbir egzersize ihtiyaç duyulmaksızın 1 ayda 1-2 kilo verilebilir. Üst karın bölgesindeki yağları yakan zeytinyağı, vücutta yağ depolanmasını engeller. Saç ve cildi güzelleştirir. Diyabete, tansiyona iyi gelir. Kolesterolü düşürür, kemikleri güçlendirir.

LİF DEPOSU YULAF
Yulaf, yapısındaki çözünür lifler sayesinde kilo vermek isteyenlere yardımcı olur. Sindirim sürecini yavaşlatıp, uzun süre dolgunluk hissi verir. Pişmiş yulaf, karın bölgesindeki yağları yakar. Obezite riskini azaltır. Kanser gibi birçok hayati hastalığa karşı koruma sağlar.

YEŞİL ÇAY MUCİZESİ
Vücuttaki yağ yakımını hızlandıran yeşil çay, göbeğin sağ üst kısmındaki yağlarda etkili oluyor. Ancak şeker kullanmamak gerekiyor. İstenmeyen yağların yakılması için günde birkaç fincan yeşil çay içmek yeterli oluyor. Yeşil çay aynı zamanda kolesterolü düşürüyor, tansiyonu ayarlıyor.

ÇİĞ BADEM
Ara öğün olarak günde 15 badem yiyenler hızlı kilo veriyor. Bel çevresindeki yağlar eriyor,daha çabuk incelme sağlanıyor. Uzmanlar bademin tok tuttuğunu, bağırsak hareketlerini artırdığını vurguluyor.

YEŞİL SEBZELER
Vitamin ve mineral deposu olan yeşil sebzeler içerdikleri lif nedeniyle karnın sağ yan tarafındaki yağların yakılmasında etkili oluyor. Sindirim sistemini etkin olarak çalıştırırken, aynı zamanda tok tutarak kilo vermeyi sağlıyor.

YUMURTA
Yüksek oranda demir, çinko, kalsiyum, folik asit ve protein içeren haşlanmış yumurta bu özellikleriyle kasları güçlendiriyor. Karnın sağ alt kısmındaki yağların yakımını hızlandırıyor. Kansızlığa iyi geliyor, kalbi koruyor, enerji veriyor.


Kaynak : Sabah

İlgili aramalar;

Bu içerik için henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.