"bitki"


Yememek Zayıflatmaz

Yememek Zayıflatmaz

"Sağlıklı zayıflamanın formülü aç kalmak değil diyen" Senem Dinç zayıflamakla ilgili açıklamalarda bulundu.

Virüs Ve Bakterilerle Savaşırken Bitkilerden Yararlanın

Virüs Ve Bakterilerle Savaşırken Bitkilerden Yararlanın

Prof. Dr. Erdem Yeşilada: “Domuz gribine karşı virüs savan bitkiler olan laden, mürver ve Güney Afrika sardunyası; antibiyotiklere direnç geliştiren bakterilere karşı ise kuşburnu, yeşil çay ve kekik kullanılabilir” dedi.

Chia Tohumunun Faydaları

Chia Tohumunun Faydaları

Günümüzde yaygın bir şekilde satılan işlenmiş gıdalar ve batının yemek kültürünü ele geçiren fast-foodlar yüzünden, artık bir gıda devrimi yaşanıyor. İnsanlar gerçek, sağlıklı ve organik gıdalara geri dönmeye başladı. 60’ların sonlarına doğru başta ABD olmak üzere birçok ülkenin yüzünü işlenmiş gıdalara dönmesiyle, obezite, kanser, diyabet, depresyon, kalp hastalıkları ve başka rahatsızlıklar gitgide yaygınlaştı. Şekeri ve tuzu bol gıdalar açık bir şekilde çoğu insanın sağlığını etkiledi. Buna bir de hareketsiz yaşam tarzını eklersek, genel sağlık daha da kötüye gidiyor.

Ihlamurun Tahtına Zahter Oturmak Üzere

Ihlamurun Tahtına Zahter Oturmak Üzere

Özellikle ıhlamurun çiçek açtığı dönemlerde yağmurların çok yağması ve ıhlamurun toplanamaması fiyatlarını oldukça arttırdı. İnsanlarda artan ıhlamur fiyatları karşısında alternatif yollar aramaya başladı. Uzmanların buna karşın tavsiyesi ıhlamur alamıyorsanız tahter kullanın.

Endemik Bitkiler Koruma Altında

Endemik Bitkiler Koruma Altında

Gebze Teknik Üniversitesi yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan bitkileri tesbit etti ve bünyesinde kurulan 'kriyo bankası'nda bitki türlerini sınırsız süreyle korumaya alınıyor.

Kremlere Servet Ödemeyin

Kremlere Servet Ödemeyin

Pahalı kremlerinize biraz ara verebilirsiniz çünkü beslenme uzmanı Dana James'in cildi güzelleştirecek yiyecek önerileri var. İşte cildi canlandıracak, sivilcelerinizi azaltmaya ve kırışıklıkları önlemeye yardımcı olacak 8 yiyecek.

Bitki Çaylarının Mucizelerini Keşfedin

Bitki Çaylarının Mucizelerini Keşfedin

Eski tarihlerden bu yana kullanılan bitki çaylarının birçok faydası var.

Bitki Çayları Mucizesi

Bitki Çayları Mucizesi

Çok eski tarihlerden beri kullanılan bitki çaylarının bilinen bir çok faydası var. Bitki çaylarının genellikle kaynamış suda bir kaç dakika demlemeye bırakılarak içilmesi önerilir. Birçok hastalığın tedavisinde yardımcı olarak kullanılan bitkiler kesinlikle bir uzmana danışılarak tüketilmelidir. Şifa deposu olan bitkiler eğer bilinçsizce kullanılırsa zararlı da olabilir.

İçecek Sektörüne Yeni Bir Bakış

İçecek Sektörüne Yeni Bir Bakış

Uludağ Üniversitesinde yapılan çalışmalar içecek sektörüne yeni bir bakış açısı getirdi. Bursa Uludağ Üniversitesi (UÜ) Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ömer Utku Çopur, ıhlamur ve adaçayı gibi bitkisel ürünleri şişeledi, şimdi seri üretim için gelecek teklifleri bekliyor.