"hastalıklar"


BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ ÇOCUKLARDA NASIL ÇALIŞIR?

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ ÇOCUKLARDA NASIL ÇALIŞIR?

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk İmmünoloji-Alerji Uzmanı Dr. Gülten Türkkanı Asal çocuklarda bağışıklık sisteminin kalıtsal ve normal süreçlerine dair önemli bilgiler paylaştı.

Şaşırtan Hastalar

Şaşırtan Hastalar

Aciller tıklım tıklım.Ağır hastalar için hayat kurtarmanın ilk adımı olan acil servislerde yoğunluğa neden olan bazı kişilerin başvuru gerekçeleri hem şaşırtıyor hem de gülümsetiyor.

Diyabet Hastalarının Umudu

Diyabet Hastalarının Umudu

Şeker hastalığını cerrahi yöntemler ile tedavi eden Türkiye Metabolik Cerrahi Vakfı, tedavi yöntemini Türkiye’ye yaymak için çalışma başlattı.

Grip Artık Ölümcül Değil

Grip Artık Ölümcül Değil

Prof.Dr. Esin Şenol, antibiyotiklerin etkisini yitirdiğini belirterek, erişkinlerin aşıyla hepatit A, hepatit B, grip ve zatürre gibi çok sayıda hastalıktan korunabileceğini söyledi.

Çocuklarda İdrar Enfeksiyonlarına Dikkat

Çocuklarda İdrar Enfeksiyonlarına Dikkat

Çocukluk döneminde en çok görülen rahatsızlıkların başında enfeksiyon hastalıkları geliyor. İkinci sırada ise idrar yolları enfeksiyonları geliyor. Özellikle kız çocuklarında erkeklere oranda daha çok görülen hastalık, tuvalet alışkanlıkları ve çocukları rahatsız eden dar iç çamaşırlarıdır.

Yüzyılın Hastalıklarının Sebepleri

Yüzyılın Hastalıklarının Sebepleri

Fitoterapi uzmanı Dr. Ümit Aktaş: “Diyabetten kansere, kısırlıktan romatizmal hastalıklara kadar birçok hastalığın sebeplerinden biri, çağımızın sorunlarından biri olan genetiği değiştirilmiş bitkilerin rolünün büyük olduğunu söylüyor. Bu gıdaların mutfağımızdan mutlaka çıkması gerektiğini belirtiyor.

Çalışanlar Dikkat !  Mide Hastalıkları Sizi De Bulmasın

Çalışanlar Dikkat ! Mide Hastalıkları Sizi De Bulmasın

Sindirim sisteminin şefi mide hastalandığında canımızı sıkan mide de ağrı, hazımsızlık ve şişkinlik gibi birçok sorunu da beraberinde getiriyor. Özellikle olumsuz çalışma koşulları ve stres bu rahatsızlıklara zemin hazırlıyor.