"sivilce"


AKNE SORUNUNA ÇÖZÜM OLABİLECEK DAVRANIŞLAR

AKNE SORUNUNA ÇÖZÜM OLABİLECEK DAVRANIŞLAR

Akne sorununu çözebilmek için cilt bakımı ve çeşitli tedaviler uygulanabilir ama bunlar tek başına sizi aknelerden koruyamayabilir. Akne oluşumuna yol açan çeşitli faktörler bulunmaktadır ve hayat tarzınızda yapacağınız bazı değişiklikler sizi akne sorununa karşı koruyabilir.

BETA GLUKANIN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNE ETKİLERİ

BETA GLUKANIN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNE ETKİLERİ

Beta Glukan, birimleri glikoz ile temsil edilen uzun zincirli bir polisakkarittir. Tüm iç organlar ve sistemler üzerinde faydalı bir etkiye sahip olan, biyolojik olarak aktif maddeleri ifade eder. Bir lif çeşididir, yani bağırsakları temizlemeye ve mikroflorasını normalleştirmeye yardımcı olur.

Sivilceni sıkma ölürsün!

Sivilceni sıkma ölürsün!

Ergenlikte başlayıp bazılarımız için ileri yaşlara kadar korku ve stres sebebi olan sivilceler tehlike saçıyor.

Ölüm Üçgenine Dikkat!

Ölüm Üçgenine Dikkat!

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, ağız kenarı ve burun köprüsü kenarında çıkan sivilceler konusunda uyardı. Dr. Ata Nejat Ertek, "Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor.

Sivilceden Kurtulun

Sivilceden Kurtulun

Sivilcelerin yalnızca ergenlik dönemindeki bireyleri etkilemediğini söyleyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, yüzün yıkandıktan sonra nazikçe kurulanması gerektiğini ifade etti. Sivilceler büyük ve küçük herkesin sorunu olabiliyor.

Sivilce Özgüveni Sarsıyor

Sivilce Özgüveni Sarsıyor

Özellikle ergenlik döneminin en büyük problemlerinden olan sivilceler gençler tarafından büyük bir sorun gibi algılanıyor. Yaygınlaşan sivilceler kişinin özgüvenini sarsıyor. Araştırmalarda sivilcenin hayat kalitesini olumsuz yönde etkileyen hastalıklar arasında ilk sıralarda yer aldığı ortaya çıktı.

Sivilcelerin Korkulu Rüyası Gülsuyu

Sivilcelerin Korkulu Rüyası Gülsuyu

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, sivilcelere karşı gülsuyu önerisinde bulundu. Ertek, "Yıllar önce keşfedilen gülsuyu cilt için oldukça faydalıdır. Güzel kokusunda faydalanılarak ihtiyaç halinde parfüm değeri verilmiş, aynı zamanda cilt bakımında da kullanılmış." dedi.

Sivilcelerinize Gülsuyu İle Veda Edin

Sivilcelerinize Gülsuyu İle Veda Edin

Uzmanlar cilt bakımı için yıllardır kullanılan gülsuyunun faydalarına tekrar dikkat çekiyor. Dr. Ata Nejat Ertek, "Cildi nemlendirme ve temizleme özelliğine sahip gülsuyunu, buzdolabında saklayıp soğuk soğuk uygularsanız, aynı zamanda yüzünüzün kan dolaşımını da hızlandırmış olursunuz.