1. Anasayfa
  2. Diyet & Zayıflama, Beslenme, Diyet ve Zayıflama
  3. EVDE GEÇİRİLEN ZAMANIN ARTMASI KİLO ALIMINI DA ARTIRDI

EVDE GEÇİRİLEN ZAMANIN ARTMASI KİLO ALIMINI DA ARTIRDI

Bu yazı 25 Ağustos 2021, Çarşamba tarihinde yayınlandı ve 114 defa okundu

EVDE GEÇİRİLEN ZAMANIN ARTMASI KİLO ALIMINI DA ARTIRDI

Pandemi süreciyle birlikte güçlenen gizli tehditlerden biri de sağlıksız beslenmenin ve hareketsizliğin sebep olduğu kilo artışı. Ciddiye alınmadığı takdirde hayat standardınızı düşürebilir ve ciddi rahatsızlıklara yol açabilir.

Pandemiyle evde geçirilen zamanın artması ve kişilerin hareketsiz hale gelmesi sonucunda alınan kalorilerin harcanamaması, ekran karşısında hareketsiz kalmak; yüksek kalorili, yağlı ve vitamin, minerallerden fakir ancak lezzetli gıdaların tüketilmesiyle oluşan şişmanlığın ileride ölümcül hale gelebildiğini belirten AksuVital Kimya Mühendisi Dr. Ebru Koç, yaza formda girmek için bahar aylarının son günlerinin iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Sağlıksız beslenmenin sonucunda kilo alındığını ve bu durumdan kurtulmanın en doğal yollarından birinin bitkisel ürünler olduğunu ifade eden Koç, “Bu destekler arasında en çok bilinen ve tercih edilenleri, yeşil çay ve son zamanlarda sık kullanılmaya başlanan guarana tohumudur. Yeşil çay içeriğindeki bileşenler ile neredeyse kafein ile eş değerde bir enerji verir. Kafeinin sağlıklı versiyonu olarak da anılan yeşil çay, yağ yakımını hızlandırarak kilo vermeye yardımcı oluyor. Guarana ise kilo problemi yaşayanların kullandığı bir diğer güçlü bitkidir. Guarana vücutta yağ birikmesini ve kilo alımını engeller. Bir fincanı yalnızca 2 kalori olan yeşil çay ve guarana özellikle birlikte düzenli tüketildiğinde zayıflamaya destek olmaktadır’’ dedi.

AksuVitalShiffa Home markasının sağlıklı ürün gamına yenilerini eklediğini belirten Koç, “Fitoks yeşil çay ekstreli kapsülü üretiyoruz. Ürünün içerisinde bulunan yeşil çay ve yeşil çay ekstresi, guarana tohumu, üzüm çekirdeği ekstresi, zencefil, dereotu  ve bromelain ile özel formüle edilmiştir. Fit ve sağlıklı bir yaşama ayak uydurmak için Fitoks kapsülü tercih edebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Bu içerik için henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.