1. Anasayfa
  2. Hastalık Belirtileri, Bel ve Sırt Ağrısı, Tamamlayıcı Tıp, Vitaminler ve Mineraller, Hastalıklar, Alternatif Tıp
  3. Geleneksel Tıp Uygulamaları Denilince Bursa Akıllara Gelecek

Geleneksel Tıp Uygulamaları Denilince Bursa Akıllara Gelecek

Bu yazı 07 Ekim 2015, Çarşamba tarihinde yayınlandı ve 1311 defa okundu

Geleneksel Tıp Uygulamaları Denilince Bursa Akıllara Gelecek

Bursa Termal turizmin öncüsü olmaya kararlı. Su kompleksi, fitoterapi ve akupunktur gibi geleneksel tıp uygulamalarına önem verdiklerini belirten Türkiye Kamu Hastaneleri Kurum Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. ELİF GÜLER Kazancı, Bursa’da gelişecek sağlık turizmi için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Bursa’nın yöre olarak da sağlık turizmine çok uygun olduğunu belirtti.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nin Bursa’da düzenlediği sağlık turizmi ile ilgili toplantıya Türkiye Kamu Hastaneleri Kurum Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Elif Güler Kazancı, TKHK Sağlık Turizmi Koordinatörü Oğuzhan Kaya, Genel sekreterlik ve bağlı hastanelerin yöneticileri katıldı.

Bursa’da Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelere sağlık turizmi kapsamında gelen hastaların sayısı gün geçtikçe artarken, Güler Kazancı ise geleneksel tıp uygulamalarına önem verdiklerini söyledi. Bursa’da sağlık turizmine katkı sağlamak amacıyla çalışmalar yaptıklarını belirten Kazancı, "Özellikle termal turizm, su kompleksi, fitoterapi, akupunktur gibi geleneksel tıp uygulamalarına önem veriyoruz. Bursa’ya da bu kapsamda katkı sağlayacak her şey için üzerimize düşen görevleri yapmaya hazırız" diye konuştu.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Sağlık Turizmi Koordinatörü Oğuzhan Kaya tarafından ise sağlık turizmi tedavi ve muhasebeleştirme süreçleri ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Oğuzhan Kaya, sağlık turizminde başarıda otelcilik hizmetlerinin kalitesinin ve dil bilen personelin varlığının önemine dikkat çekerken hedefin sağlık turisti sayısını yükseltmek olduğunu söyledi.

Türkiye’nin doğal kaynaklar bakımından çok zengin olduğunu belirten yetkililer doğru yönetimle kısa zamanda, sağlık turizminde öncü olmayı hedeflediklerini belirttiler. İlginin girerek arttığı bu alanda ellerinden geleni yapacaklarını bildirdiler.

Bu içerik için henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.