Zafer Türkoğlu

Zafer Türkoğlu

Deri ve Zührevi Hastalıklar

1 Soru Soruldu
%100 Cevaplandı
Soru Cevaplar
AT
Aleyna Türker
Merhaba, yaşım 23. Boyum 165cm. Bir süredir kolumda geçmeyen bir kızarıklık vardı. Onu pek önemsemedim. Daha sonra benlerimden birisi kaşınmaya başladı. Ve zamanla kabarmaya başladığını fark ettim. Ve ekstra 2 tane et beni çıktı. Geçen gün kolumda morarma ve sararmalar çıkmaya başladığını gördüm.. Hiçbir şekilde randevu bulamıyorum. İçim içimi yiyor. Neden olabilir?
Cevabı gör ▼

Cevap:

Merhaba, yaşadığınız bu belirtiler ciddiye alınması gereken sağlık sorunlarının işaretleri olabilir. Morarma ve sararmalar, özellikle aniden ortaya çıkıyorsa, cilt altında kanama veya başka sağlık sorunlarına işaret edebilir. Benlerinizdeki kabarma ve kaşıntı da dermatolojik bir sorunun göstergesi olabilir.

Muhtemel nedenler arasında şunlar yer alabilir:

Ben Değişiklikleri: Benlerdeki ani değişiklikler, özellikle büyüme, renk değişikliği, kaşıntı gibi belirtiler, cilt kanseri gibi ciddi durumların habercisi olabilir.

Dermatit veya Alerjik Reaksiyon: Kızarıklık ve kaşıntılarınızın altında bir dermatit veya alerjik reaksiyon olabilir.

Dolaşım Sorunları: Morarma ve sararmalar, dolaşım sorunlarını veya kan pıhtılaşması gibi durumları işaret edebilir.

Bu belirtilerden dolayı acil bir şekilde bir dermatolog veya genel cerrahi uzmanına başvurmanız önemlidir. Bulunduğunuz durumu ve aciliyeti açıklayarak bir sağlık kuruluşuna başvurmayı deneyin. Sağlık durumunuzun hızla değerlendirilmesi ve gerekli tedavinin başlanması hayati önem taşır. Geçmiş olsun.