Kamil Salih Selman

Op. Dr. Kamil Salih Selman

Genel Cerrahi

4 Soru Soruldu
%25 Cevaplandı
Özgeçmiş
Op. Dr. Kamil Salih Selman İstanbul Üniversitesi Tıp fakültesi mezunudur. Sonrasında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde “genel cerrahi” ana bilim dalında eğitimine devam eden Salih Selman 1991-1992 yılları arasında da İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde “meme cerrahisi ve proktoloji” bilim dalında eğitimini tamamlamıştır Dr. Salih Selman 1991-1998 yılları arasında Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hizmet vermiştir. 2000 yılından bu yana “Dünya Çapında Gönüllü Doktor” olarak hizmet vermektedir. Arapça ve çok iyi derece fransızca bilmektedir. Yazmış olduğu birçok makaleye ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde yer verilmiştir. 1998 yılından bu yana halen Fatih’de bulunan muayenehanesinde hizmet vermeye devam etmektedir. EĞİTİM BİLGİLERİ • 1980-1986 İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi • 1986-1991 İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi • 1991-1992 İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi, Meme Cerrahi ve Proktoloji DENEYİM BİLGİLERİ • 1991-1998 Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi • 1998-Halen Kendi Muayenehanesi Op.Dr. Kamil Salih Selman şimdilerde Fatih'te kendi muayanesinde mesleğini icra etmektedir.
Soru Cevaplar
DK
Deniz Kars
26 yaşında Erkek bireyim. Bebeklikten kafamın arka kısmında şişlik var ceviz kadar sert,kemik gibi ağrısız,sızısız. Doktorlar bunun kemikleştiğini söylediler. Gittikçe küçüldü, çocukken daha büyüktü ama şimdi saçımı kısa kesince belli oluyor. Bu nedir alabilir miyiz? alırsak saç çıkmaz mı? yardımcı olursanız sevinirim.
Cevabı gör ▼

Cevap:

Kafanızın arka kısmında bulunan şişlik genellikle kabuklu bir kist veya doğuştan gelen bir durum olabilir. Ağrısız ve sızısız olması genellikle endişe verici bir durum değildir. İşte bu durum hakkında bilmeniz gerekenler:

Şişlik Tipi: Kabuklu kist veya doğuştan gelen bir durum olarak değerlendiriliyor.

Özellikleri: Ceviz kadar sert, kemik gibi ve ağrısız/sızısızdır. Zamanla küçülmüş ve saç kısa kesildiğinde belirgin hale gelmiş.

Doktor Değerlendirmesi: Kemikleştiği belirtilmiş, genellikle zararsız bir durumdur.

Tedavi ve Saç Çıkma: Estetik amaçlı olarak alınması mümkün olabilir. Saç çıkmasına zarar vermez.

Öneri: Endişeleriniz varsa veya estetik kaygılarınız varsa, cerrahi uzman veya plastik cerrahi uzmanına fiziken danışarak uygun tedavi seçeneklerini tartışabilirsiniz.

Bu bilgiler doğrultusunda, doktorunuzla konuşarak size en uygun tedaviyi belirlemeniz önemlidir.

MT
Muammer Türkben
183 boy 43 yaş 102 kg
Cevabı gör ▼

Cevap:

MT
Muammer Türkben
183 boy 43 yaş 102 kg hocam bugün bi röntgen çektirdim doktor göğüs bölümüne gitmemi söyledi fakat size gönderemiyorum sanırım filmi film beyazımsi bir renk almış bi sikinti cikarmi bide rontgenden önce sigara içmiştim dumanli bi görünümü var ondandır acaba
Cevabı gör ▼

Cevap:

MA
Meryem Avcı
43 yaşındayım, rica etsem patoloji sonucumu yorumlayabilir misiniz? Tanı SAĞ MEME SAAT 11 HİZASI, KOR BİYOPSİ: - GÖNDERİLEN KOR BİYOPSİ MATERYALİNDE, STROMASINDA Ki-67 PROLİFERASYON İNDEKSİ %2 OLAN, PHH3 DE 1 ADET MİTOZ İÇEREN SELLÜLARİTE ARTIŞI İÇEREN FİBROADENOMATÖZ LEZYON VE HAFİF-ŞİDDETTE USUAL DUKTAL EPİTELİAL HİPERPLAZİ VE APOKRİN METAPLAZİ İZLENMİŞTİR.
Cevabı gör ▼

Cevap: