Hekimce - Örnek Doktor Profil Resmi

Yrd. Doç. Dr. ayşegül tutar

Hematoloji

7 Soru Soruldu
%14 Cevaplandı
Soru Cevaplar
Murat Çelik
Hocam merhaba ben 29 yasinda 1.78 boyunda ve 71 kilodayım gecen günlerde bir kan tahlili yaptırdım tahlilde WBC 10.3 RBC 6.34 HGB 18.0 HCT 52.6 çıktı sizce normal midir ?
Cevabı gör ▼

Cevap:

SnS
Seda nur Salman
Hocam ben ameliyat için tahliller verdim ama her defasında Aptt yüksek çıktı birden fazla aptt değeri için kan verdim sonra hemotolojiye göründüm orda kan verdim 1 kere tam değer çıktı yaşadığım şehirde birden fazla kan verdim çok yüksek çıktı değerler neden acaba
Cevabı gör ▼

Cevap:

NA
Nurullah Arslan
Hocam eşim 27 yaşında akciğerde 8 cm lik kitke çıktı ve sonra hocking lenfoma tanısı konulmuştu 8 kür kemoterapi aldı ve hamdolsun temizlendi ama 3.5 cm lik iz kaldi akciğerde sonra üzerinden 3 ay geçti ve pet çekildi hamd olsun sıkıntı çıkmadı ve şimdide 3 ay sonra tekrar kontrole gelin dediler. Bu arada vitamin tavsiyelerini yükseliyor bunun yanında fitoterapiden faydalanıyor bağışıklık birazdaha güçlü olur ümidi ile. Hekimce sitesindende propolis aldım bunun kullanımı ile alakalı ne önerirsiniz ve başka ne yapmamız ve neye dikkat etmemiz gerekmektedir önerileriniz neler olur ?
Cevabı gör ▼

Cevap:

Ög
Özlem görmüş
İkiz ogullarim 17 yasindalar yıllardır hgb 17 ,hct enson 47 den 51 e çıkmış, wbc11 diğer hücrelerde de yükseklik var.polisitemi olabilirmi doktora gitmelimiyiz.
Cevabı gör ▼

Cevap:

SY
Savaş YILDIZOĞLU
Ferritin ölçümüm 12 çıktı demir hemoglobin değerlerim normal ,dahiliye doktorum demir ilacı verdi çay tuketimimi kısıtladı bir ay kullandım.Yeni tahlil değerim 11.7 değerlendirmeniz için teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim .
Cevabı gör ▼

Cevap:

TK
Tugba Kepez
Eşimin kollarında durduk yere morarmalar oldu neden acaba
Cevabı gör ▼

Cevap:

sk
simge kılınç
35 yasında 1.73 boyunda 89 kilo nisanlım hodgkin lenfoma hastasıydı yendi. 1 sene sonra son kontrolunu olacak. sımdı cekılen bt toraks ıncelemesınde bunlar yazdıgı ıcın doktorumuz 5 ay snra tekrar bt toraks cekılmesını soyledı. rıca etsem sonucta çıkanın ne oldugunu ve korkup korkmamamız gerektıgını soyleyebılır mısınız ? raporda :T10 vertebra korpus sağ yarımında yaklaşık 2 cm capında hipodens alan izlenmiştir. temmuz 2021 tarıhlı ınceleme ile karşılastırıldıgında bu alanın yeni geliştiği gözlenmiştir .takip inceleme önerilir .NİSANLIM BU SURECI SUAN PSIKOLOJIK OLARAK COK KOTU GECIRIYOR LUTFEN CEVAPLAR MISINZ ?
Cevabı gör ▼

Cevap:

Merhaba Simge Hanım,

Öncelikle geçmiş olsun. Yeni gelişen alanları takip etmek önemlidir. Kontrollere mutlaka aksatmadan devam edin. Nişanlınızın beden ve ruh sağlığını koruyabilmesi için bir uzmandan psikolojik destek almasını öneririm.

Sağlıklı günler dilerim.