Hekimce - Örnek Doktor Profil Resmi

Yrd. Doç. Dr. yurt sibel

Kadın Hastalıkları ve Doğum

4 Soru Soruldu
%25 Cevaplandı
Soru Cevaplar
MnN
Mine nur Nur
İlk cinsel ilişkim değil doğurganlık dönemimdeyim adet takvimime göre regl olmama 14 gün var . 3 gün önce cinsel ilişkiye girdim ve bugün vajinamdan kan geldi adet kanına benzer. Bunun sebebi nedir korkulucak bir durum mu ?
Cevabı gör ▼

Cevap:

bm
buğra mert
Merhaba hocam, BETA-HCG (TOTAL HCG) / Sonuç
Cevabı gör ▼

Cevap:

fatma şahin
Merhaba, yoğun stress altında bir dönemden geçiyorum regl döngüm ortalama 30/35 gün regl olmadan önce Ella kullandım ve adet döngüm bu ay 40 gün oldu ilk 1/2 gün kanamam normaldi ama 2/3. gün kanamam azalmaya başladı. Bu normal midir? (Stress yoğunluğu yüksek bir dönemden geçiyorum)
Cevabı gör ▼

Cevap:

aF
ali Furkan
Hocam merhaba. Sorum biraz saçma gelebilir ama anksiyetem var kafamdan atamıyorum bunu. Kuruntu yapıyorum. Bu yüzden bir uzmana danışmak istedim. Sevgilimle ocak ayında birliktelik yaşadık surtunerek. İç çamaşırı vardı bende yoktu. İçine asla girmedim vajinaya yakın bir yere de boşalmadım. yalnız 5 snye kadar penisim vajinasina değdi zevk suyu bulaşmış olabilir. Bundan 4 gün sonra 5 gün süren adeti oldu. Şubat ayında fiziksel olarak yorucu bir işte çalıştı. Şubat ayında adet olmadı adeti 20 gün gecikti toplam 50 gün adet olmamış oldu. Mart ayında 5 gün süren adeti oldu. Nisanda da günü gününe 5 gün süren adeti oldu 90. Günde iki farklı markayla aynı gün idrar testi yaptık negatif çıktı. Cevap veririseniz çok mutlu olurum cidden hayat kalitem sıfıra indi kaç aydır acaba hamile olabilir mi bu Şubat'ta ki gecikme beni korkutuyor
Cevabı gör ▼

Cevap:

Merhaba Ali Bey,

Endişelerinizi anlıyorum ancak zevk suyunda sperm olma ihtimali düşüktür. Yaptığınız gebelik testlerinde negatif tekrarlanması gebelik olmadığı konusunda destek verir ancak yine de çok endişeleniyorsanız kadın doğum uzmanına muayene olmasını öneririm.