Hekimce - Örnek Doktor Profil Resmi

Yrd. Doç. Dr. petek karagöz

Nöroloji

7 Soru Soruldu
%14 Cevaplandı
Soru Cevaplar
OK
Olcay Keçialan
Merhabalar hocam kolay gelsin Hasta annem. Boyu 1.60 kilo 84 yası 51 Annemin el titremesi kaynaklı emar çekildi fakat emar sonucunda böyle birsey yazıyor. Kist yazınca korktuk durum nedir açıklayabilir isiniz? "Nazofarenks orta hatta milimetrik boyutta kistler izlenmiştir"
Cevabı gör ▼

Cevap:

BK
Bahadır Kengeroğlu
Merhaba yaşım 25 ismim bahadır. En son 2018 de tegratol 200 ml kullandım ve sürekli kullandığım bi ilaç değildi. Şimdi askeri uzmanlık sınava gireceğim sağlık raporunda sorun teşkil eder mi bu ilaç acaba ?
Cevabı gör ▼

Cevap:

merhaba bahadır bey.

bahsettiğiniz sorun teşkilinden kastınızı anlayamadım. bağlı olduğunuz aile hekiminize telefon üzerinden danışmanızı önerebilirim. 

GC
Gkhn Cvdr
Merhaba hocam başım da bir ağrı var her gün ağrıyor nerdeyse Dışarda felan bir aktivite yaparken agrimiyor ama ders çalışırken felan ağrımaya başlıyor ders çalışamıyorum
Cevabı gör ▼

Cevap:

YED
Yunus Emre Demirci
18 yaşındayım. 25 günden beri süren bir baş ağrım var. Bir anda saplandı ve o günden beri 7/24 başımda. Gün içinde çoğunlukla orta şiddette seyrederken bazen yüksek şiddette de olabiliyor. Uyandığım anda şakaklarımdan saplanıyor ve yatana kadar devam ediyor. Tabiri caizse baş ağrısı ile yatıp onunla uyanıyorum. Son zamanlarda da gün içinde 3-4 kere mide bulantısı ve baş dönmesi yaşıyorum. 10 gün falan oldu bir nörolog doktoruna göründüm. Detaylı MR ve kan tahlili istedi. MR sonuçlarımda parietol lob düzeylerinde VRS izlenmiştir dendi başka birşey çıkmadı kan tahlillerimde ise B12, demir ve folat düşük çıktı onun dışında birşey bulamadı ve antidepresan yazıp yolladı. Fakat strese dayalı bir durum olmuyor bende asla. Herhangi bir şekilde baş ağrımda azalma olmadı zaten ve 3 gündür de yüksek şiddette ağrıyor. Ağrı kesiciler herhangi bir fayda etmiyor. Annemin migreni var o yüzden onun ağrı kesicileri biraz daha kuvvetli ve onun ilacından içtiğim zaman bile 2 saat sonra ancak bir miktar hafifletiyor. Cidden ne yapacağımı bilmiyorum. Lütfen yardım eder misiniz?
Cevabı gör ▼

Cevap:

FY
Fatih Yurt
Kolay gelsin efendim.Benim 18 senedir kollarım ,alt baldırlarım, göz kapaklarım ve burun etlerim ağriyor. Yani semsert oluyor.Hareketsiz kalınca veya süt ürünleri tüketince daha çok oluyor.Vücudumdaki kaslar sürekli kasılıyor ve kramp giriyor.Kendimi çok yorgun hissediyorum.Ayrıca zaten efexor kullanıyorum yıllardır.Sizce neden olabilir
Cevabı gör ▼

Cevap:

FB
Furkan Basar
Hocam beyincik sarkması var 7 mm TORAKAL+LOMBER MR İNCELEMESİ T11-12 düzeyinde inkomplet füzyon anomalisi T11 yükseklikte anteriorda azalma ve bu düzeyde kifozda artış posterior protrüzyon korda anteriordan bası görünümü T5-7 düzeyinde santral kanalda hidromiyelik genişleme dikkati çekmekte olup, T5 düzeyinden itibaren T11 düzeyine kadar devam eden end platelerde schmorl nodların olduğu çekmektedir. Görünüm özellikleri gelişimsel varyasyonel bulgulara hidromiyeli kavitesinin eşlik ettiğini düşündürmüştür. Lomber lordoz artmış olup, L4-5 ve L5-S1 düzeyinde genel periferal bulging dikkati çekmektedir.
Cevabı gör ▼

Cevap:

DA
D. A.
Merhaba hocam, 1 aydır sol gözümde aniden görmede bulanıklık ve renklerde parlama, renklerin kontrastında farklılık vardı. Bununla alakalı göz doktoruna gittiğimde bunun nörolojik bir şey olabileceğini söyledi ve nörolojiye yönlendirdi. Nörolojiye gittiğimde de İlaçlı MR ve VEP istedi. Ayrıca bende önceden tanısı konan nörojenik mesane hastalığı da var. Mr raporum çıktı rica etsem inceleyebilir misiniz? Teşekkürler... BEYİN MRG KLİNİK: TEKNİK: Çok sekanslı çok düzlemli inceleme yapılmıştır. BULGULAR: Sağ frontal lobda 1-2 adet milimetrik boyutlu nonspesifik silik gliotik odak izlendi. Kantrastlı incelemede belirgin kontrastlana parankimal lezyon saptanmadı. Hipofiz bez konturu diffüz incelmiştir. Hipofiz bez orta kesim posteriorunda milimetrik rathke klaft kistine ait olabilecek kistik lezyon alanı izlendi. Mezensefalon, pons ve bulbusta patolojik sinyal değişikliği izlenmemektedir. Serebelluma ait intensite homojendir. Bazal sistern genişlikleri normaldir. IV., III. ve lateral ventriküller normal genişliktedir. Bazal ganglion, internal kapsül ve talamus intensiteleri doğaldır. Kortikal gri cevher, subkortikal ve derin beyaz cevher sinyal intensiteleri normaldir. Hemisferik kortikal sulkusların genişliği normaldir. İntrakranyal kitle etkisi görülmemektedir.
Cevabı gör ▼

Cevap: