Hekimce - Örnek Doktor Profil Resmi

Uzm. Dr. h.murat özkan

Psikiyatri

2 Soru Soruldu
%50 Cevaplandı
Soru Cevaplar
YY
Yunus Yıldırım
Selamlar çok uzun süredir gyrex kullanıyorum ve bu nedenle yan etkisi dolayısıyla bir çok hastalığa maruz kaldım tip2 diyabet gibi. İlacı 4-5 senedir kullanıyorum ve bırakmak istiyorum. 25 mg kullanıyorum. Birden kesmek tehlikeli olacağını düsündüğümden yardıma ihtiyacım var. Nasıl bir yol izlemeliyim ? Gyrex harici kullandıgım psikiyatrik bir ilaç yok. Hipotroid ilaci haric 25 mg başka ilaç kullanmıyorum.
Cevabı gör ▼

Cevap:

MK
Mehmet Kaplan
Merhaba hocam ben yaklaşık 3 yıl önce sınav döneminde 1 yıl dikkat eksikliği için ritalin kullanmıştım havacılık elektrik ve elektronik bölümde okuyorum üniversiteye girişte benden heyet raporu istendi piskiyari kısmında bir kaç belge götürmüştüm heyeteki doktoruma bana ilk tanıyı koyup ilaç yazan doktordan daha sonrasında heyeten geçtim şu anda zaten dikkat problemim yok hiç bir şekilde. ilerki meslek hayatımda tekrar heyet raporu vs istendiğinde dikkat eksikliği problemim olmadığın nasıl kanitlaya bilirim. e devletimdeki verilen ilaç raporunu vs nasıl sildire bilirim ileride kendi alanımda iş bavurusu yapacağım zaman bunun karşıma cikmasini istemiyorum ve hiçbir şekilde dikat problemim yok şu anda bunu nasıl kanitlaya bilirim ne yapabilirim cevaplarsanız sevinirim teşekkür ederim.
Cevabı gör ▼

Cevap:


Merhaba,

Dikkat eksikliği sorununuzun artık olmadığını kanıtlamanın birkaç yolu vardır:

Doktor Raporları: Mevcut bir sağlık uzmanından alınmış ve dikkat eksikliği sorununun artık olmadığını belirten bir sağlık raporu veya doktorunuzun yazılı beyanı, ileride iş başvurularında sunabileceğiniz önemli bir kanıt olabilir.

Psikolog veya Psikiyatrist Görüşü: Bir psikolog veya psikiyatristle görüşerek, geçmişteki dikkat eksikliği sorununun artık olmadığını değerlendirmelerini isteyebilirsiniz. Bu uzmanlar, mevcut zihinsel sağlığınızı değerlendirip gerekirse yazılı bir belge sağlayabilirler.

E-devlet Verilerinin Güncellenmesi: E-devlet üzerinden verilen ilaç raporunu sildirmek için Sağlık Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde bulunan yönergeleri inceleyebilirsiniz. Bu yönergeler, kişisel sağlık verilerinizin nasıl güncelleneceği konusunda size yol gösterecektir.

İş Başvurularında Açıklama: İleride iş başvurularında dikkat eksikliği problemi olmadığınızı belirtmek için başvurduğunuz şirketin insan kaynakları departmanına veya ilgili kişilere, yazılı olarak durumunuzu açıklayabilirsiniz.

Bu adımlar, geçmişteki dikkat eksikliği sorununun artık olmadığını kanıtlamak için kullanabileceğiniz etkili yöntemlerdir. Geçmiş olsun.