1. Anasayfa
  2. Diyet & Zayıflama, Diyet ve Zayıflama
  3. ÖĞÜTÜLMÜŞ KETEN TOHUMU KULLANIMI ARTTI

ÖĞÜTÜLMÜŞ KETEN TOHUMU KULLANIMI ARTTI

Bu yazı 30 Ağustos 2021, Pazartesi tarihinde yayınlandı ve 173 defa okundu

ÖĞÜTÜLMÜŞ KETEN TOHUMU KULLANIMI ARTTI

Salgın sebebiyle toplumun genelinde kilo alma problemleri artış gösterdi. Özellikle salgın sürecinde doğal ürünlere ilginin artmasıyla kilo vermek için de doğal alternatifler tercih ediliyor. Zayıflamak için kullanılacak en doğal ürünlerin başında da keten tohumu geliyor.

Özellikle sağlıklı beslenmek isteyenlerin yemek listelerinde mutlaka keten tohumu yer alıyor. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte diyet programlarının içinde kullanılan keten tohumu tokluk hissi vererek kilo verilmesini destekliyor. Fit olmak ve fit kalabilmek için keten tohumu doğal ve sağlıklı bir üründür.

Aksu Vital Ar-Ge Merkezi Sorumlusu Kimya Mühendisi Dr. Ebru Koç: ‘’AksuVital öğütülmüş keten tohumu içeriğinde barındırdığı yüzlerce vitamin ve mineraller açısından oldukça önemli ve faydalı bir besindir. Keten tohumu sağlıklı yağlar, antioksidanlar ve lifler içerdiğinden dolayı fonksiyonel gıda olarak da tanımlanabilir. Keten tohumu içindeki güçlü besinler, vücudun karşılaştığı birçok sorun ile savaşmasına yardımcı olur. Sağlık için bilinen birçok faydası olan omega-3, omega-6, omega-9 yağ asitleri bakımından zengin bir bitkidir.

Keten tohumu iyi bir protein kaynağıdır ve yüksek oranda çözünemeyen lif içeriğine sahiptir. Bu yüzden dengeli beslenmeye önem verenler, profesyonel sporcular ve günlük hayatında spor yapanlar da keten tohumunun yararlarından gönül rahatlığı ile faydalanabilirler.  Lifli yapısı sayesinde sindirimin düzenlenmesini sağlarken içerdiği vitamin ve minerallerle de metabolizmayı güçlendirdiği bilinmektedir.  Fit olmanın en doğal yollarından biri de keten tohumudur.

AksuVital Öğütülmüş Keten Tohumu, en iyi hammaddelerden seçilerek arge merkezimizde etken madde analizleri yapılarak tüketiciye sunuluyor. Öğütülmüş keten tohumu öncelikle vücutta çözünme ve emilim hızlarını artırma amacıyla da tercih edilmelidir. Ayrıca su veya yoğurt ile de tüketilerek kullanım kolaylığı da sağlamaktadır."

İlgili aramalar;

Bu içerik için henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.