1. Anasayfa
  2. Grip - Soğuk Algınlığı, Ağrı, Bağışıklık Sistemi, Beslenme, Vitaminler ve Mineraller, Bitkiler
  3. Soğuk havaların Muhteşem 4’lüsü: Zencefil – Bal – Portakal Tarcın

Soğuk havaların Muhteşem 4’lüsü: Zencefil – Bal – Portakal Tarcın

Bu yazı 05 Kasım 2015, Perşembe tarihinde yayınlandı ve 2731 defa okundu

Soğuk havaların Muhteşem 4’lüsü: Zencefil – Bal – Portakal Tarcın

Havaların soğuması ile birlikte grip, soğuk algınlığı öksürük ve boğaz tahrişi gibi üst solunum yolu semptomlarının yükselmeye başladığı dönemdeyiz.

Bağışıklık sistemimizin zayıfladığı bulaşıcı hastalıkların artmış olduğu bu dönem, bilinçsiz kullanılan antibiyotik kullanımı da paralel olarak artış gösterir. Antibiyotiklerin bilinçsizce kullanmasını böbrek ve karaciğerimizi yorduğunu ise unutmamız gerekir.

Vücudumuzun bağışıklık sistemini güçlendirecek ve aynı zamanda bu hava koşullarında hastalıklara karşı sizleri korumaya yardımcı olacak doğal ve bitkisel çözüm ise; Zencefil – Bal – Portakal – Tarcın karışımı!

Hastalanmadan önce önleyici takviye olarak tüketebileceğiniz macun kıvamında ki zencefilli karışım. Özellikle bal ve zencefil, steroid olmayan antienflamatuar ilaçlar gibi çalışması sebebi ile enfeksiyonların rahatlamasına yardımcıdır.    Zencefil bitkisinin içinde bulunana E ve B6 vitaminlerinin yanı sıra Zencefilde bulunan “gingerol” güçlü bir iltihap önleyicidir. Vücut ısısını yükselten zencefil grip sırasında sağlıklı terlemeyi sağlayarak hastalığın vücuttan daha kısa sürede atılmasına yardımcı olur. Balın vermiş olduğu sayısız Vital faydanın yanına , portakalın içinde ki yüksek C vitamini ve tarcın bitkisinin antiseptik özelliği de eklediğinizde , oluşan zencefilli karışımınız sizlere kış boyunca doğal bir destek sunacaktır.

Önleyici takviye olarak hastalık öncesi yemekten önce günde 1 kaşık macun formunda ki zencefil – bal – portakal –tarcın karışımı bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir. Hastalık sırasında ise tüketeceğiniz 2 kaşık karışım rahatsızlığınızın giderilmesine doğal destek sunacaktır. Bebeklerin ve şeker içerdiği için diyabet hastaları kullanmamalıdır.

Uzakdoğu ve Hindistan ‘da yayın olarak şifa amaçlı kullanılan zencefilli karışımlar. Doğal  ve içerik olarak daha çok zenginleştirilmiş  halde de ülkemizde, zencefili bitkisel karışım olarak marketlerde rahatlıkla bulunmaktadır. 

 AKSUVİTAL DOĞAL ÜRÜNLER


Türkiye’nin öncü doğal ürünler üreticisi olarak, 10 ülke, 81 il’de 27 yıldır doğal ürünlerin gelişimine katma değer sağlayan Aksuvital,12.300 m2 fabrikası ile İstanbul’da üretim yapmaktadır.  1989 yılında bal üretimi ile faaliyetine başlayan ve 10.000 den fazla noktada ulaşılabilen, uzman gıda, kimya mühendisleri, doktor ve aromatik bitkiler uzmanı ile doğal ürünlerini  insan sağlığının hizmetine sunmaktadır.

 İletişim;[email protected]r

  www.aksuvital.com.tr

              

Bu içerik için henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.