Hekimce - Örnek Doktor Profil Resmi

Yrd. Doç. Dr. özgür ızcı

İç Hastalıkları

3 Soru Soruldu
%33 Cevaplandı
Soru Cevaplar
ŞA
Şewal Aybar
Merhaba hocam babam 65 yaşında kovid atlattı bu süreçte 15 gün yoğun bakımda kaldı sonrasında iyileşti taburcu oldu ama şuan yüksek ateşle tekrar enfeksiyon servisine yatırdılar ateşi çok yükseliyor ve şuan ( CRP değeri 295 ) ( Prokalsitonin değeri 47) babam yürüyemiyor adım atacak hali bile yok çok ağır ilaçlarla tedavi ediyorlar ama enfeksiyonu düşmüyor sizce nedendir bu değerleri nasıl lütfen yardımcı olabilir misiniz?
Cevabı gör ▼

Cevap:

Geçmiş olsun Şewal hanım.  

Yoğun bakım hekiminizin tüm değerleri, görüntüleme sonuçları  ve bu değerlerin günlük değişimlerine göre yapacağı yorum sizler için önem arz etmektedir. bahsettiğiniz crp değeri yüksek ancak tedaviye verdiği yanıt çok daha önemli olmakta. 

şa
şükriye arslan
merhaba hocam kolay gelsin. 38 yaşında erkek 1.88 boy 93 kilo. kan tahlili sonucuyla ilgili görüşünüzü belirtirseniz çok sevinirim. PCT : 0.29, MCHC: 36.4, HGB: 16.6, MCV: 83.9, MCH 30.5, HCT: 45.7, WBC: 7.15.. teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim..
Cevabı gör ▼

Cevap:

id
irem deniz
36 yaşında 158 47 kiloyum.Merhaba yaklaşık 1 aydır geceleri uykumdan uyandıran karnımın alt kısmında bir ağrıyla uyanıyorum. Beni uyandırıyor, inletiyor. 5 dakika sonra geçiyor. gün içerisinde herhangi bir sıkıntım yok. Kadın hastalıkları yada dahiliye uzmanının görmesi gereken bir prblem mi yaşıyorum. Biraz daha beklesem geçer mi ?
Cevabı gör ▼

Cevap: