Hekimce - Örnek Doktor Profil Resmi

Ar. Gör. RAMAZAN YOLAÇAN

İç Hastalıkları

2 Soru Soruldu
%50 Cevaplandı
Soru Cevaplar
ty
tuana yaman
merhaba 43 yaşındayım 1 aydır idrar yollarımda şiddetli Bi ağrı var doktorum mr istedi sonuçlarım geldi ama randevu tarihim biraz ileri sizlere sormak istedim Hastanw İVve oral kontrast verilmeden yapdlan ürimer sisteme yönelik BT incelemesinde Bulgular; Görüntü al anna giren karaci ğer parenkim dansitesi homojendir. Görüntü dahilinde karaciğer içi kitlesel lezyon izlenmedi. Safra kesesinde 23x20mm boyutunda lezyon kalkul ile uyumludur. Dalak nomal boyutlarda ve parenkim dansitesi homojendir Pankreas kaput, korpus ve kuynuğu normal kalınlıkta ve dansitesi homojendir. Intrapankreatik kitlesel lezyon saptanmadı. Peripankreatik yağlı dokular açıktır. Sağ böbrek ust parankimde posterolaterale oryante maksim al 68x 56x56mm boyutunda düzgün konturlu hipodens lezyon basit kist ile uyumludur. Sol bobrekte 50x46x50mm boyutun da perirenal alana ekz afiye solid kitle Įsaptanmıştır. Bunlar d şında her iki böbrek lokaliz asyonlan ve boyutlan nomal dir. Parenkim kalinl ğı nomal sınrlardadr. Pelvikaliseal sistem normal genişliktedir. Üreter mesaneye kadar izlenmekte olup kalınlıkları normaldir. Mesane kontudl an düz enli olup lümen içerisinde patoloj saptanm amıştur. Patolojik boyutlar da LAP saptanmad. Ana vasküler yapılar doğaldır. Mezenterik ve retroperitoneal yağ planlar agıktır. Osseöz strüktürde litik/destrüktif odak izlenmedi Batın içi serbest svi saptanmadh Sonuç-Öneriler Solt böbrekte 50x46x50mm boyutunda perirenal alana ekzofiye solid kitle. RCC ? Kontrasthı BT veya MR ile ileri tetkiki öne erilir. Sağ böbrek üst parankimde posterolaterale oryante maksimal 68x56x56mm boyutunda lezyon basit kist ile ayumlodur. Ürolithiazis lehine bulgu saptanmadı
Cevabı gör ▼

Cevap:

MS
Meryem Selek
Karnımın içine ağrı saplanıyor ve sonra bütün vücudum ağrıyor bunun sebebi nedir Yaşım 44 boyum 160
Cevabı gör ▼

Cevap:

Merhaba Meryem Hanım,

Karnınızın içine saplanan ve daha sonra bütün vücudunuzu etkileyen ağrı, birçok farklı nedenden kaynaklanabilir. Bu tür ağrılar, sindirim sistemi, kas-iskelet sistemi, ürogenital sistem veya diğer iç organlardaki sorunlardan kaynaklanabilir.

Muhtemel nedenler arasında sindirim sistemi sorunları (örneğin, mide ülseri, gastrit, safra taşı veya bağırsak problemleri), kas-iskelet sistemi sorunları (örneğin, bel veya karın kaslarında spazm, fıtık), ürogenital sistem sorunları (örneğin, idrar yolu enfeksiyonu, üreme organlarındaki problemler) veya diğer iç organlardaki sorunlar yer alabilir.

Ancak, kesin bir tanı koymak ve uygun tedaviyi başlatmak için detaylı bir fizik muayene yapılması, gerekli görülürse laboratuvar testleri ve görüntüleme yöntemleri kullanılması gerekebilir. Bu nedenle, belirtilerinizin tam olarak değerlendirilmesi için bir sağlık uzmanına yüz yüze danışmanız önemlidir.

Şiddetli ve sürekli ağrılarınız varsa veya başka belirtiler de yaşıyorsanız, acilen bir sağlık kuruluşuna başvurmanız önemlidir. Uzman bir doktor, şikayetlerinizi değerlendirerek size uygun bir tanı ve tedavi planı önerir.

Sağlıklı günler dilerim.