Gebelikte Yolculuk

Gebelikte Yolculuk

Uzmanlara göre yolculuk yapmanın düşük ve doğum sancısını tetiklemediği, gebelerin rahatlıkla yolculuk yapabileceğini belirtti.

Hamile kadınların yolculuk yapmasının tehlikeli olduğu söylenir. Yolculuk doğum sancısına, düşüğe ya da başka bir gebelik komplikasyonuna yol açmaz. Dolayısıyla, doktorunuz aksine bir tavsiyede bulunmadıkça, hamilelik sırasında yolculuk yapmamanız için hiçbir tıbbi neden yoktur.

Ama ülke çapında bir otomobil yolculuğu ya da 2 haftalık bir gemi yolculuğu yapmayı düşünüyorsanız, kendinizi nasıl hissedeceğinizi dikkate alın. Birçok kadın, özellikle hamileliğin ilk 3 ayında, sık sık mide bulantısı ya da sabah bulantısı (bu yanlış bir adlandırmadır çünkü mide bulantısı sabah, öğle ya da gece olabilir) nöbetleri geçirebilir. Bu dönemde yolculuk mide bulantısını arttırabilir. Başka bir konu doğumun ne kadar yakın olduğudur. Çoğu doktor, özellikle daha önce erken doğum yaptıysanız, hamileliğin son haftalarında yolculuk yapmanızı önermemektedir. Doğum yakınsa birçok havayolu uçmanıza izin vermeyecektir.

Kendinizi iyi hissediyorsanız, bebeğin doğmasına daha çok varsa ve uçak yolculuğu yapabileceğinizi hissediyorsanız, durmayın. Ancak her 2 saatte bir koltuğunuzdan kalkıp yürümeye dikkat edin. Otomobil yolculuğunda, her zaman emniyet kemeri takın. Bir kemer rahmin altına bağlanmalıdır, omuz kayışı ise göğüsleriniz ile karnın yan tarafı arasına ayarlanmalıdır. Belinizin ağrımasını önlemek için sırtınıza bir yastık koymanın da yararlı olduğunu göreceksiniz. Arabadan inmek ve yürümek için sık sık (birkaç saatte bir) durun.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...