Güzel Eller Bakımlı Tırnaklarda Saklı

Güzel Eller Bakımlı Tırnaklarda Saklı

Herkes güzel ellere sahip olmak ister. Şüphesiz ellerde en göze çarpan nokta tırnaklardır. Bakımlı tırnaklar ellerin güzel görünümü için oldukça önemlidir.

Bir kadının en dikkat çekici yeridir elleri. Ancak bazen tırnaklar, bu güzelliğe gölge düşürebilir. İşte sık sık karşılaştığımız tırnak sorunları ve çözümleri...

Kadınların en büyük kâbusu tırnaklardır. Kırılmanın nedeni tırnakların cinsinden kaynaklanıyor olabilir. Tırnakların yapısı itibariyle zayıf olup kolayca kırılabilir. Ama artık neredeyse kısayken bile kırılır hale geldiyse, dikkat etmeye başlamanın zamanı da gelmiş demektir. Eğer tırnaklarınızın sertleşmesi için hiçbir ilaç işe yaramadıysa, o zaman makasla ve pensle kesemeye bir süre ara vererek kırılmalarını yavaşlatabilir. Boylarını da sert bir törpü yerine, yeni üretilmeye başlayan karton törpülerle kısaltabilirsiniz.

Eğer tırnaklarınızın kalkmalarından şikâyetçiyseniz o zaman birkaç ihtimalden bahsedilebilir. Ya bir deri hastalığı olan sedefe yakalanmışsınız, ya da bir mantar hastalığı başlamış olabilir. Sebebi ne olursa olsun, yapmanız gereken ilk iş tırnaklarınızı kısaltmaktır. Daha sonra ellerinizi ve tırnaklarınızı uzaman süresi boyunca, mümkün olduğu kadar kuru tutmaya çalışmalısınız. Eğer rahatsızlığınız mantarsa, bu hastalığa karşı kullanılacak pomatları sürmelisiniz. Şikâyetiniz sedef hastalığı ise, yine bu hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçlardan yararlanabilirsiniz.

Tırnaklarınızın yüzeyi pürüzsüz değilse uzama sırasında meydana gelen travmalar, tırnaklarınızın şeklini kaybetmesine neden olabilir. Bunun dışında ellerinizde mantar mikrobunun bulunmasından kaynaklanan deformasyon da meydana gelmiş olabilir. Eğer sorununuz travmalardan kaynaklanıyorsa, çok çeşitli çözümler bulunabilir.

Bazen 25 yaşından itibaren tırnaklarınızda ince ince çizgilere rastlayabilirsiniz. Bu tamamen vücudunuzun ürettiği bir şey olabilir. Bu çizgiler tırnağınızın direncini kırar. Kırılmalarını engellemeniz için tırnaklarınızı kısa kesmelisiniz. Şekil bozukluğunu ise doktorunuzun uygulayacağı tedaviyle giderebilirsiniz.

Çok fazla ojeli dolaşmaktan ya da sigara içmekten dolayı tırnaklarınız sararabilir. Bunun çok çirkin bir görüntü olduğunu düşünüyorsanız, yüzeysel bir temizleme uygulayabilirsiniz. Ayrıca tırnakları besleyici ürünlerden yararlanabileceğiniz gibi, ojenizin markasını da değiştirebilirsiniz. Bazen çocukluğumuzdan beri tırnaklarımızda beyaz beyaz lekelerle karşılaşırız. Bu vücudumuzda bulunan, saç ve tırnağımızın temelini oluşturan keratin hormonu gerektiği gibi çalışmıyor demektir. Sonradan meydana gelmiş olabilecek koyu renk beyaz lekeler ise manikür sırasında tırnakların çok fazla zarar görmesi ve mantar kapması nedeniyle oluşmuş olabilir. Travmatik olaylar sonucunda karşılaşabileceğimiz bu tırnak sorunu için sadece bir süre beklemek yeterli. Bütün bu sorunlarla baş etmenin en etkili yolu ise dışarıda yaptırsanız bile kendi manikür takımınızı kullanmanızdır.

 

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...