Manken Gibi Bir Vücut

Manken Gibi Bir Vücut

Gösteriden iki hafta önce top modeller için yorucu bir maraton da başlıyor. Yapılan sporlar, protein karışımları, yeşillik, haşlanmış tavukla destekleniyor.

Büyük bir moda gösterisinden iki hafta önce top modeller için yorucu bir maraton da başlıyor. Yapılan sporlar, protein karışımları, yeşillik, haşlanmış tavukla destekleniyor. Çünkü vücut kusursuz görünmeli, gergin ama kaslı olmamalı. Üstelik çok kısa bir sürede. Ve işte hepimizin yüreğine su serpen cümle; dünyaca ünlü mankenlerin sadece çok azı doğuştan böyle bir vücuda sahip. İnanılmaz ama doğru. Evet, içlerinden birçoğu çok zayıf ama vücutları yumuşak ve görüntüleri hiç de fit değil. Çünkü zayıf olmakla fit olmak birbirinden çok farklı. Bu yüzden isterseniz hemen bugün tartınızı pencereden fırlatabilirsiniz. Aktif olarak spor yapan mankenler bile büyük bir defile öncesinde sıkı bir çalışma içine giriyor. Birçokları için bunun anlamı kahvaltı bile etmeden tam 45 dakika boyunca egzersiz yapmak -çünkü boş mideyle vücut çok daha fazla kalori harcıyor-, diyet uygulamak ve akşamları sorunlu bölgelerini çalıştırıcı sporlar yapmak. Ama alkol ya da sigarayla vücuda verilen zararın sporla telafi edilmesi mümkün değil.

Siz de Onlar Gibi Olabilirsiniz

Bu rutin hareketleri her gün uyguladığınızda, iki hafta içinde arzuladığınız ölçülere kavuşmanız mümkün.

  • Sıkı kollara düzenli dumble egzersizleriyle sahip olabilirsiniz.
  • Kollarınızı vücudunuzun iki yanına uzatın. Avuç içleriniz dışarıya baksın. Kollarınızı göğüs hizasına kaldırın. Günde 12- 15 hareket yeterli olacaktır,
  • Vücudunuzun üst kısmını öne eğin. Kollarınızı dirsekten 90 derecelik açı oluşturarak geri bükün ve arkada gerin.
  • Şekeri, alkolü ve ekmeği unutun
  • Doğru beslenmeden yapacağınız hiçbir egzersiz amacına ulaşmayacaktır. Eğer iki hafta içinde sonuçları görmek istiyorsanız beslenme düzeninizi de değiştirmek zorundasınız.
  • Margarin, tereyağı ve ayçiçek yağı dışında ekmek, makarna ve beyaz pirinç gibi karbonhidratları öğünlerinizden çıkarın.
  • Şeker kesinlikle yasak! Tatlılar, bisküviler, kekler, taze sıkılmış olmayan meyve suları gibi şekeri yüksek oranlı meyveler, muz, üzüm, ananası unutun.
  • Öğününüzün yarısı sebzeden, üçte biri proteinlerden, kalanı da ‘iyi’ karbonhidratlardan (kahverengi pirinç) oluşmalıdır.
  • Öğünleriniz beş saatte bir olmalı. Örneğin, üç ana öğün iki ara öğün gibi.
  • Alkolden uzak durmalısınız. Alkol yağa dönüşen gereksiz kalorilerden oluşmaktadır. Eğer içecekseniz o zaman tercihinizi şarap ya da light biradan yana kullanın.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...