Mastopeksi: Göğüs Gençleştirme Ameliyatı

Mastopeksi: Göğüs Gençleştirme Ameliyatı

Meme gençleştirme ameliyatıyla, sarkmış ve hacim kaybetmiş göğüsler, deri çıkartılması ve kalan dokuya yeniden şekil verilmesi yoluyla daha dik hale getirilir.

Mastopeksi adı verilen meme gençleştirme ameliyatıyla, sarkmış ve hacim kaybetmiş göğüsler, deri çıkartılması ve kalan dokuya yeniden şekil verilmesi yoluyla daha dik ve diri bir hale getirilir. Estetik meme küçültme ameliyatlarına oranla daha küçük çaplı bir operasyondur.

Aşırı kilo kaybı veya hamilelik sonrası memelerde oluşan rahatsız edici sarkmanın fazla doku çıkartılması gerekmeden tedavi edilebileceği hastalar bu operasyona adaydır. Tabii ki bu operasyon kararını tecrübeli bir plastik cerrah vermeli ve tavsiye etmelidir. Operasyon, sedasyon eşliğinde lokal anestezi veya genel anestezi ile yapılır.

Genellikle hasta aynı gün içinde evine gönderilir.

Bazen 1-2 gün yatırılması gerekebilir. Ödeme bağlı ameliyat bölgesinde şişlik, meme başı duyusunda değişiklik, ciltte geçici çürükler, birkaç hafta boyunca göğüslerde ağrı ve hassasiyet artışı, ciltte kuruluk, ameliyata bağlı normalde beklenen rahatsızlıklardır. Kalıcı, kabarık ve geniş yara izi, enfeksiyon ve buna bağlı deri dokusu kaybı, meme başlarının asimetrik yerleşimi, meme başı ve ciltte kalıcı his kaybı, ameliyatın taşıdığı risklerdir. Hasta en erken 1 hafta sonra kendini iyi hissedip işbaşı yapabilir. Efor gerektiren ağır aktiviteler için 1 ay geçmesi gerekir. Yara izleri birkaç ay ile 1 yıl arasında düzleşerek iyileşir.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...