Uzun Süre Aynı Kozmetikleri Kullanmayın

Uzun Süre Aynı Kozmetikleri Kullanmayın

Saç ve cilt bakımında birçok kozmetik ürüne başvururuz. Uzmanlar uyarıyor: kozmetik ürünleri kullanırken dikkatli olmalısınız.

Uzun süre aynı ürünü kullanmak cildi hassaslaştırıp, cilt rahatsızlıklarına yol açabilir. Aynı marka kozmetik ürünleri, saç ve vücut şampuanını kullanmak; deride kepeklenme, kaşıntı, kızarma ve yanma ile kendini belli eden deri alerjilerine neden olabilir. Uzmanlar, insan cildinin hassas olduğunu ve özellikle kozmetik ürünleri sıkça kullanan kadınların bu ürünlerin seçiminde çok dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

Birçok kozmetik üründe, uzun süreli kullanım nedeniyle deride alerjiye yol açabilecek maddeler bulunduğunu ifade eden uzmanlar:

"Dünyada olduğu gibi ülkemizde de cilt ve saç bakımı ürünleri oldukça fazla tüketilmektedir. Bu sektör hızla gelişmekte ve sürekli yeni ürünler piyasaya çıkmaktadır. Bu tür ürünlerin taklitlerinden sakınmak gerekir. Bu konuda ciddi çalışan firmaların ürünleri tercih edilmelidir. Bu ürünler alınırken deri alerjisi yönünden test edilmiş olanların kullanılması uygun olur."

Uzmanlar; uzun süreyle aynı marka kozmetik ürünün, saç ve vücut şampuanının kullanılmamasının gerektiğini ve bu ürünlerin kullanımında mutlaka 6 ayda bir marka değişikliğine gidilmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca uzmanlar "Uzun süre aynı marka kozmetik ürünleri ile saç ve vücut şampuanını kullanmak deride kepeklenme, kaşıntı, kızarma ve yanma ile kendini belli eden deri alerjilerine yol açar. Bunu önlemek için, hangi ürün olursa oluşun 6 ayda bir marka değişikliği yapmak gerekir. Ayrıca, deride görülen bu tür şikâyetler, mutlaka bir uzmana gösterilmelidir" diye belirtiyorlar.

 

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...