Göbek Yağlarınızdan Kurtulun

Göbek Yağlarınızdan Kurtulun

Hemen hemen herkes göbek bölgesinden şikâyetçi. Oysa birkaç basit egzersiz ve beslenme alışkanlığı ile kötü göbek görüntüsünden kurtulmak mümkün.

Bu besinleri düzenli olarak tüketirseniz göbek bölgenizde sizi mutlu edecek değişimler olacak.

Yulaf: Liften zengin bir kahvaltının baş tacıdır yulaf. Betaglukan adlı çözünür lif içeriğiyle tok tutar ve sindiriminin uzun olmasıyla yağ yakımına büyük ölçüde yardımcı olur. Özellikle sporcular bu besini günde 2 kez tüketilmesi konusunda öneride bulunuyor.

Greyfurt: Kan şekerini dengede tutar. C vitamini içeriğiyle detoks etkili ve idrar söktürücüdür. Yağ yakımını desteklemek amaçlı günlük düzenli greyfurt tüketimi kilo vermeye yardımcı olur.

Badem: Düzenli olarak günde 5-6 adet badem tüketmenin karın bel çevresini incelttiğine dair çalışmalar vardır. Ayrıca içeriğindeki omega-3 yağ asitleriyle kalbi koruyarak daha sağlık yaşamanızı sağlar.

Kahve: Enerji harcamasını arttıran kahve, metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur. Günde iki fincan Türk kahvesi veya diğer kahvelerin tüketimi, yağ yakımını arttırarak yağ depolarını büyük ölçüde boşaltır. Termojenik etkisinden dolayı kilo vermeye yardımcı olur.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.