1 Yaşında Ergenliğe Girdi

1 Yaşında Ergenliğe Girdi

Erken püberte teşhisi konan Akash ismindeki bebek, 25 yaşındaki bir erkeğin testosteron seviyesine sahip.

Daily Mail'in haberine göre, Hindistan'da bir yaşındaki bebeğin genital bölgesi tüylenmeye ve cinsel dürtüleri oluşmaya başladı, doktorlar bunun çok nadir görülen hormonal bir hastalık olduğunu söyledi.

Akash ismindeki bebek, 25 yaşındaki bir erkekteki testosteron seviyesine sahip olduğu için genital organı da yetişkin bir erkeğinkine denk. Çoktan yüzünde ve vücudunda tüyler oluşmaya başlayan çocuğun sesi de kalınlaşıyor. 7-8 yaşından önce başlayan ergenlik, tıp dilinde erken püberte olarak biliniyor.

Akash'ın ailesi, 6 ay önce bebeğin genital organı normalden fazla büyümeye başladığında bir sorun olduğunu farkettiler ancak ciddi bir durum olduğunu düşünmediler. Bir yaşına geldiğinde durum daha da garip bir hal alınca doktora başvurdular.

Akash'ın doktoru yaptığı açıklamada, bu yaştaki bir çocuk için ergenliğin çok travmatik olabileceğini, bebeğin çok saldırgan davranabileceğini ve kas gücünün anne ve babasının kontrol edemeyeceği seviyeye gelebileceğini söyledi. Erken pübertenin çok daha büyük bir tehlikesi daha var. Akash, ergenliğini tamamladığı için hayatı boyunca aynı boyda kalabilir.

1 yaşındaki bebek, en azından hastalığını anlayacak yaşa gelene kadar, ergenlik semptomlarını yavaşlatmak için ilaç tedavisi görecek.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...