Allerset

Allerset

Film Tablet

Santa Farma

Setirizin 2HCl

Ambalaj: 10mgx10 tablet.

Eşdeğeri: Cetryn Film Tablet: 10 mgx10 tablet(TriPharma);Hitrizin Film Tablet: 10 mgx10 tablet(Deva);Ressital Film Tablet: 10 mgx10 tablet(Biofarma);Setiral Film Tablet: 10 mgx10 tablet(Toprak);Zyrtec Film Tablet: 10 mgx10 tablet(UCB).

Allerset

Oral Damla

Setirizin 2HCl (1 mL=20damla)

Ambalaj: 10 mg/mLx20 mL damlalıklı şişe.

Eşdeğeri: Hitrizin Oral Damla: 10 mg/mLx20 mL’lik şişe(Deva);ZyrtecOral Damla: 10mg/mLx20 mL’lik şişe(UCB).

Allerset

Şurup

Setirizin 2HCl

Ambalaj: 1 mg/mLx200 mL’lik şişe.

Eşdeğeri: Cetryn Şurup: 1 mg/mLx200 mL’lik şişe(TriPharma);RynsetŞurup: 1 mg/mLx200mL(aris);ZyrtecŞurup: 1 mg/mLx200 mL’lik şişe(UCB).

Endikasyon: Mevsimsel alerjik rinit (saman nezlesi), yıl boyusüren alerjik rinit (pereneal alerjik rinit), akutkronik ürtiker veanjiyoödem, fiziksel etkenlere bağlı ürtiker (dermografizm), alerjikkonjunktivit, atopik ekzema gibi alerjik dermatozlar ve prüritteendikedir.

Kontra Endikasyon: Setirizine karşı duyarlı olan kişilerde kontrendikedir.

Uyarılar: Taşıt ve tehlikeli makine kullananlardaönerilen dozlar aşılmamalıdır. Uyuşukluk yapabileceği düşünülerektedbirli olunmalıdır. Gebe ve emziren kadınlarda kullanım güvenirliğikanıtlanmamıştır. Böbrek yetmezliği olan hastalarda uygulanacakdoz yarıya indirilmelidir.

Yan Etkileri: Psikomotor fonksiyonlarla ilgili objektif testlerdesetirizinle raslanan sedasyon sıklığının plasebodaki kadar olduğuanlaşılmıştır. Nadir olarak aşırı duyarlık, baş ağrısı, uyku hali,ajitasyon, ağız kuruluğu ve gastrointestinal yakınmalar gibi hafifve geçici yan etkiler bildirilmiştir.

İlaç Etkileşimleri: Alkolle birlikte ve diğer sedatiflerle aynı zamandakullanılmaz.

Doz Önerisi: Allerset Film Tablet: 12 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinlerde gündetek doz 10 mg yeterlidir.Allerset Oral Damla: 12 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinlerde,günde 1 kez 20 damla (10 mg). 2-12 yaş arasında, 30 kg’dan az olanlaragünde 1 kez 10 damla (5 mg), 30 kg’dan ağır olanlara ise günde 1 kez 20damlaya kadar uygulanır. Gerekirse doz, günde iki kereye bö-lünebilir.Allerset Şurup: 12 yaşından büyük çocuk ve yetişkinlerde günde1 kez 2 ölçek; 2-12 yaş arasında, 30 kg’den az olanlarda günde 1 kez 1 ölçek,fazla olanlarda 2 ölçek önerilir. Gerekirse doz günde ikiye bö-lünebilir.Allerset’in bütün formlarının alınış zamanınınyemekle ilgisi yoktur. Saman nezlesinde genellikle 3-6 haftalıkbir tedavi yeterlidir. 2 yaşından büyük çocuklarda kullanım süresi2 ile 4 haftadır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.