Burazin

Burazin

Burazin nedir ne için kullanılır, Burazin nasıl kullanılır, Burazin ilacının yan etkileri ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Burun Spreyi

Oksimetazolin HCl

Ambalaj:

 0.5 mg/mL x 10 mL’lik ambalaj.

Endikasyon: 

Kronik Nezle, soğuk algınlığı, sinüzit, saman nezlesi, alerjik veya enfeksiyöz durumların neden olduğu burun tıkanıklıklarında endikedir. Ayrıca,burun açıcı özelliğiyle burun operasyonlarından önce kullanılır.Kulak iltihabı olan hastalarda tıkalı olan östaki borusu girişi açar.

Kontrendikasyon:

Aşırı duyarlılığı olanlarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar: 

Hipertiroidizm, kalp hastalığı (angina dahil),hipertansi, ilerlemiş damar sertliği ve diyabet hastalarında kullanılmaz.MAO inhibitörleriyle kullanılmamalıdır. Gebelik döneminde güvenirliği saptanmamıştır.

Yan Etkileri: 

Geçici olarak burun mukozasında batma, yanma, kuruma veya öksürme gibi hafif yan etkiler yapabilir.Bazan hipertansiyon, sinirlilik, bulantı, baş dönmesi, baş ağrısı,uykusuzluk, kalp çarpıntısı veya refleks bradikardi gibi sistemik semptomatik etkilere neden olabilir.

Doz Önerisi: 

Yalnız yetişkinler ve 6 yaşından büyük çocuklarda kullanılır. Her burun deliğine sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez, 1 veya 2 kere sıkılır.

kez, 1-2 damla bu

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...