Dalman AQ

Dalman AQ

Nazal Sprey

Drogsan

Flutikazon propiyonat

Ambalaj: 50mcg/dozx120 dozluk ambalaj.

Eşdeğeri: Flixonase Aqueous Nasal Sprey: 50 mcgx120 doz(GSK).

Endikasyon: Mevsimsel allerjik rinit profilaksive tedavisi (saman nezlesi dahil) ve perenial rinit profilaksi ve tedavisindekullanılır.

Kontra Endikasyon: Aşırı duyarlığı olan hastalardakontrendikedir.

Uyarılar: Gebelerdeki güvenirliği için yeterlikanıt yoktur. Hayvan üreme çalışmalarında güçlü kortikosteroitlere özgü tersetkiler ancak yüksek dozda ilaca maruz bırakılan hayvanlarda görülmüştür.Direkt intranazal uygulamada sistemik olarak maruz kalma minimumdur. Flutikazonkullanılmadan önce ilacın yararlarının flutikazon veya alternatif tedavi yöntemlerikullanılmasından doğabilecek olası tehlikelerle karşılaştırılması gerekir.

Yan Etkileri: Nadiren burun ve boğazda kuruluk veirritasyon, hoş olmayan tat ve koku ve burun kanaması bildirilmiştir. Sonderece nadir olarak intranazal kortikosteroidlerin kullanımının ardından nazalseptal perforasyon bildirilmiştir.

Doz Önerisi: Yetişkinler ve 12 yaşın üstündeki çocuklarda günde 1kez, tercihen sabahları her burun deliğine 2 püskürtme yapılır. Bazı durumlardagünde 2 kez 2 püskürtme yapmak gerekebilir. Maksimum günlük doz her burundeliğine 4 püskürtmeyi geçmemelidir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.