DermoTrosyd

DermoTrosyd

Deri Kremi

Pfizer

Tiokonazol 10 mg/g

Ambalaj: 20 g’lik tüp.

Eşdeğeri: DermoRestKrem: 10 mg/gx20 g(Eczacıbaşı);TiocanKrem: 10 mg/gx20 g(Toprak);TiocellKrem: 10 mg/gx20 g(Sanovel).

DermoTrosyd

Tırnak Solüsyonu

Tiokonazol 280mg/mL

Ambalaj: 5 mL’lik şişe.

Eşdeğeri: DermoRestTırnak Solüsyonu: 280mg/mLx5 mL(Eczacıbaşı);Tiocell Tırnak Solüsyonu: 280 mg/mLx5 mL(Sanovel).

Endikasyon: Duyarlımantarların (dermatofit ve mayaların) neden olduğu deri enfeksiyonlarının,bu aradaCandida’-ya bağlı ya daCandidaile komplike çocuk bezi pişiklerinin tedavisinde,ayrıca duyarlı grampozitif bakterilerle komplike olmuş olgulardaendikedir. Tinea pedis, tinea kruris, tinea korporis ve tinea unguiumgibi enfeksiyonlar tiokonazol tedavisine iyi yanıt verirler.

Kontra Endikasyon: Daha önceimidazol grubu antifungal ajanlara karşı aşırı duyarlık göstermiş kişilerdekontrendikedir.

Uyarılar: Kandidaya bağlı ya da kandida ile komplike çocukbezi pişiklerinin tedavisi dozaj ayarlaması gerektirir. Gebelikte,hekimin kanaatince potansiyel yararları fetusa olası risklerinden fazla isekullanılmalıdır. Tiokonazolün insan sütü ile atılıp atılmadığı bilinmediğinden,tiokonazol uygulaması sırasında emzirmeye ara verilmelidir.

Yan Etkileri: Bazı hastalarda lokal irritasyonsemptomları bildirilmiştir. Bunlar genellikle tedavinin ilk haftasındagö-rülür ve geçicidirler. Duyarlık reaksiyonları meydana gelirsetedavi kesilmelidir.

Doz Önerisi: DermoTrosydKrem: Sabah ve/veya akşam günde bir veya iki kere,hastalıklı deri alanına ve bunun etrafına hafifçe masaj yapar gibisürülmelidir. Intertrigolu bölgelerde maserasyonu önlemek içinkrem az miktarda ve iyice yedirerek sürülmelidir. Enfeksiyona nedenolan organizmanın cinsine ve enfeksiyonun yerine bağlı olarak iyileşmeiçin gerekli tedavi süresi hastadan hastaya değişir. 7 günlük tedavipitiriyazis versikolorlu hastaların büyük bir kısmında yeterlidir,fakat şiddetli tinea pediste, özellikle kronik hiperkeratotik tiplerinde6 haftaya kadar süren tedavi gerekebilir. Diğer bölgelerdeki dermatofitenfeksiyonlar, kandidiyazis ve eritrasmada gereken tedavi süresigenellikle 2-4 haftadır.

DermoTrosydTırnak Solüsyonu: Enfekte tırnak ve tırnak çevresindekitırnak kıvrımına günde 2 kere uygulanmalıdır.Tırnak enfeksiyonları için gereklitedavi süresi 6 aydır. Ancak 12 aya kadar uzatılabilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.