Exoderil

Exoderil

Krem

Eczacıbaşı

Naftifin HCI

Ambalaj: 10 mg/gx30 g’lik tüp.

Exoderil

Sprey

Naftifin HCI %1

Ambalaj: 20 mL’lik şişe.

Endikasyon: Derininve deriden kaynaklanan dokuların (kıl, tırnak) aşağıdaki türlerebağlı dermatofit enfeksiyonlarında (Trichophytontürleri,Microsporumtürleri,Epidermophytonfloccosum, yüzeysel kandidiyazis,onikomikozis, pitiriyazis versikolor) endikedir. Bu endikasyonlarmeme altı, parmak araları, gluteus arası ve inguinal bölgedeki derikıvrımları arasındaki (intertrijinöz) mikozları kapsar.

Kontra Endikasyon: Naftifine aşırı duyarlık gösterenhastalarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar: Akut iltihaplı, açık lezyonlarauygulanmamalı, oftalmolojide kullanılmamalıdır. Önerilen biçimdekullanıldığında, fetusta ya da yenidoğanda olumsuz bir etki göstermesibeklenmez.

Yan Etkileri: Deride kuruma, kızarma ya dayanma gibi yerel tahriş belirtileri tek tük gö-rülebilir. Yan etkiler,her zaman geriye dö-nüşümlüdür ve tedavinin kesilmesini gerektirmez.

Doz Önerisi: Deri Enfeksiyonları: Hasta deri bölgesine (tercihenakşam yatmadan önce) ince bir tabaka halinde sürülür ve hafifçeovuşturulur. Her uygulamada, hastalıklı deri bölgesinin bütününeve bunun dışındaki sağlıklı derinin 2 cm kadarlık bö-lümüne sürülmelidir.Deri kıvrımları arasındaki mikozlarda, ilaç sürüldükten sonra, geceboyunca, kıvrımlar arasına ince bir gazlı bez konması yararlı olur.Tırnak Enfeksiyonları: Enfektetırnak olabildiğince dipten kesilir. Günde bir kez uygulanır ve tırnakiçine doğru ovuşturulur. Hasta tırnağın bir bantla kapatılması uygunolur. Hastalığın tekrarını önlemek için, belirtilerin kaybolmasındaniki hafta sonrasına kadar uygulamaya devam edilmelidir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.