Likit Pedvax-HiB

Likit Pedvax-HiB

Flakon

MSD

Haemophilus bPRP 7.5mg,Neisseria meningitidisOMPC 125mg

Ambalaj: Tek dozluk 1 Flakon (0.5 mL).

Endikasyon: Haemophilusinfluenzaetip b’nin 2-71 aylık infantlardave çocuklarda neden olduğu invaziv hastalığa karşı rutin aşılamadaendikedir.

Kontra Endikasyon: Aşının herhangi bir bileşenine karşı aşırı duyarlılıkolması.

Uyarılar: Anafilaktoid reaksiyon olasılığına karşı, adrenalinide içeren uygun tedavi olanakları hemen kullanıma hazır olmalıdır.2 aylıktan küçük infantlarda ve 6 yaş ve üstü çocuklarda güvenirlikve etkinlik çalışmaları gerçekleştirilmemiştir.

Yan Etkileri: Tahriş, uyuklama, enjeksiyon bölgesinde ağrı/acı,enjeksiyon bölgesinde eritem (2.5 cm çapında), enjeksiyon bölgesindeşişlik/sertleşme (2.5 cm çapında), olağandışı bir sesle, tiz bir tondauzun süreli ağlama (>4 saat), diyare, kusma, ağlama, ağrı, ortakulak iltihabı, dö-küntü ve üst solunum yolu enfeksiyonugörülebilir.

Doz Önerisi: Yalnız IM kullanım içindir. IV yolla enjekte edilmemelidir.2-14 ay arasında: İdeali, 2-14 aylık infantlara 2 aylıkken 0.5 mL’likbir doz aşı ve bundan 2 ay sonra da (veya 2. aydan sonra mümkün olan enkısa zamanda) 0.5 mL’lik bir doz aşı daha uygulanmasıdır. On iki aylıktanönce ilk iki dozluk rejim tamamlandığında, bir rapel doz gereklidir(aşağıya bakınız).15. ayda: On beş aylık veya daha büyük çocuklara tek bir 0.5mL’lik doz uygulanmalıdır.Rapel dozu: On iki aylıktan önce ilk iki dozluk rejimi tamamlayaninfantlarda, ikinci dozdan sonra 2 aylık bir süre geçmek koşuluyla12-15. aylarda bir rapel doz (0.5 mL) uygulanması gerekir.Likit Pedvax-HIBpiyasayasunulduğu gibi kullanılmalıdır. Sulandırılması gerekmez. Tercihen uyluğunön dış yanına veya üst kolun dış yüzeyine 0.5 mL IM yolla enjekte edilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.