Longifene

Longifene

Şurup

UCB

Buklizin HCI

Ambalaj: 1 mg/mLx150 mL’lik şişe.

Longifene

Tablet

Buklizin HCI

Ambalaj: 25 mgx25 tablet.

Endikasyon: Alerjikrinit, perennial rinit, Quincke ödemi, deri alerjileri, kontaktdermatit, ürtiker, ilaç ve besinlere bağlı alerjiler, bö-cek sokmasıgibi çeşitli kaynaklı alerjik reaksiyonların semptomatik tedavilerindeendikedir. Nö-rodermatit, ekzema ve benzeri kaşıntılı deri hastalıklarındakaşıntıyı gidermek amacıyla; antinozean etkisiyle araç tutma,ameliyat sonrası ve ışın tedavisi sonrası bulantı ve kusmalardakullanılır.

Kontra Endikasyon: Buklizineve diğer piperazin türevlerine karşı aşırı duyarlı olanlarda kullanılmamalıdır.Ayrıca kapalı açılı glokomda, idrar retansiyonu riski olan, prostatikyakınması bulunanlarda kontrendikedir.

Uyarılar: Herhangi bir kazaya neden olmamak için motorluaraç kullananlar, tehlikeli makine başında ya da yüksek yerlerdeçalışanlar, yoğun zihinsel faaliyet göstermesi gerekenler, buklizininsedatif etki olasılığı nedeniyle uyarılmalıdır. Hipertiroidizm,kardiyovasküler hastalıklar, hipotansiyon, semptomatik prostathipertrofisi, piloroduodenal obstrüksiyon, dar açılı glokom ve astımdurumlarında kullanılmamalıdır. Gebeliğin ilk üç ayında kullanılmamalıdır.Emziren annelerde kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri: -Baş ağrısıve gastrointestinal belirtiler bildirilmiştir. Uyuklama, yorgunluk,ağız kuruluğu gibi belirtiler tde görülebilir.

İlaç Etkileşimleri: Diğer antihistaminikler,nö-roleptikler, antikolinerjikler, atropinik antispazmodikler,trisiklik antidepresanlar, disopiramid ve alkol ile birlikte verildiğindeetkilerinin artacağı göz önünde tutulmalıdır. MAO inhibitörleriantihistaminiklerin antikolinerjik etkilerini artırır.

Doz Önerisi: LongifeneŞurup: Doz erişkinlerde günde 30-45 mg (30-45 mL), gerekirsegünde 90 mg’ye (90 mL) çıkılabilir. 1-5 yaş arası çocuklarda günde10-20 mg (10-20 mL), 5-10 yaş arası çocuklarda günde 15-30 mg (15-30mL)’dir. Yemekler arasında alınmalıdır, yemekler dışında alındığındabol su ile içilmelidir.LongifeneTablet: Doz erişkinlerde günde 1-4 Tablet ve çocuklardayaşlarına gö-re ½-1 Tablettir.Yemekler arasında alınmalıdır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.