Otrivine

Otrivine

Sprey

Novartis CH

KsilometazolinHCl

Ambalaj: 1 mg/mLx10 mL’lik şişe.

Eşdeğeri: RinizolBurun Spreyi: 1mg/mLx10 mL(İlsan).

otrivine

Pediyatrik Damla

KsilometazolinHCI

Ambalaj: 0.5 mg/mLx10 mL’lik şişe.

Eşdeğeri: RinizolPediyatrik Damla: 0.5mg/mLx10 mL(İlsan).

Otrivine

Pediyatrik Burun Spreyi

KsilometazolinHCI

Ambalaj: 0.5 mg/mLx10 mL’lik şişe.

otrivine Menthol

Burun Spreyi

KsilometazolinHCl

Ambalaj: 1 mg/mLx10 mL’lik doz ayarlı polietilen şişe.

Endikasyon: Çeşitlinedenlere bağlı soğuk algınlığında, paranazal sinüs hastalıklarındasekresyonun drenajına yardımcı olarak, orta kulak iltihabında nazofarenksmukozasının dekonjesyonu için yardımcı tedavi olarak ve rinoskopiyikolaylaştırmak için de kullanılır.

Kontra Endikasyon: Posttranssfenoidalhipofizektomi durumlarında (veya dura materi ilgilendirentransnazal veya transoral cerrahi girişimden sonra) ve ksilometazolinekarşı aşırı duyarlığı olanlarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar: 3 günden uzun süre kullanılmamalıdır.Koroner arter hastalığı, anjina dahil kalp hastalıkları, hipertansiyon,diabetes mellitus, hipertiroidizm gibi hastalıkları olan ve daraçılı glokoma predispozan olanlarda ilaç yarar/risk oranı değerlendirilerekuygulanmalıdır. Gebelik sırasında kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri: Burun veboğazda yanma hissi, irritasyon, bulantı, baş ağrısı ve burun mukozasındakuruluk ara sıra karşılaşılan yan etkilerdir. Çok nadir olaraksistemik allerjik reaksiyonlar veya geçici görme bozuklukları kaydedilmiştir.

İlaç Etkileşimleri: Sistemik etkilerinin, trisiklik veyatetrasiklik antidepresanlarla birlikte kullanıldığında, özellikle doz aşımı sözkonusu olduğunda şiddetlenme olasılığı göz önünde bulundurulmalıdır.

Doz Önerisi: Otrivine Burun Spreyi: Yalnız yetişkinler ve 12 yaşından büyük çocuklar-dakullanılabilir. Her bir burun deliğine birer kez püskürtülür.Günde toplam 4 uygulama genellikleyeterlidir.

Otrivine Pediyatrik Damla: Bebeklerde ve 6 yaşına kadarolan çocuklarda genellikle günde 1-2 kez, her bir burun deliğine 1-2damla uygulamak yeterlidir. Günde toplam 3 kereden fazla uygulamayapılmamalıdır.

Otrivine Pediyatrik Burun Spreyi: Bebekler ve 6 yaşına kadar olançocuklarda, her bir burun deliğine günde 1 ya da 2 kez (her 8-10 saatte bir) 1uygulama genellikle yeterlidir. Günlük toplam uygulama sayısı üçügeçmemelidir.

Otrivine Menthol Burun Spreyi: 12 yaşından büyüklerde veyetişkinlerde, günde 3-4 kez her bir burun deliğine 1 püskürtme önerilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.