Pedilin

Pedilin

Şurup

Abdiİbrahim

Difenhidramin HCl14 mg, amonyum klorür 120 mg

Ambalaj: 125 mL’lik şişe.

Endikasyon: Soğuk algınlığıve gripal durumlarda gö-rülen boğaz ve bronşiyal irritasyon sonucuortaya çıkan öksürüklerde kullanılır.

Kontra Endikasyon: Bileşimdekimaddelerden herhangi birine karşı önceden oluşmuş aşırı duyarlıkdurumlarında kontrendikedir. MAO inhibitö-rü alanlar, dar açılıglokomlu hastalar, prostat hipertrofisi olanlar, astım nö-beti geçirenhastalar ile 1 yaşından küçük bebeklerde kullanılmamalıdır. Amonyumtuzları karaciğer veya böbrek fonksiyon bozukluğunda kontrendikedir.

Uyarılar: Motorlu araç ve makine kullananlara uygulandığında,difenhidraminin dikkat ve refleks kaybı oluşturabileceği unutulmamalıdır.Trankilizanlar, hipnotik ilaçlar ve alkol ile birlikte kullanıldığında,depresif etkinin artabileceği göz önüne alınmalıdır. Gebeler veemziren anneler tarafından kullanılması önerilmez.

Yan Etkileri: En sık gö-rülenyan etkileri sedasyon, uyku hali, baş dönmesi, koordinasyon bozuklukları,bronşiyal sek-resyon kıvamının artışı, epigastrik distres, idrarretansiyonu, hipotansiyon, baş ağrısı, palpitasyon, ürtiker, fotosensitivite,aşırı terleme, ağızburunboğaz kuruluğudur. Çocuklarda yüksek dozdakullanıldığında, eksitasyon ve bulantı gö-rülebilirse de, ilacınkesilmesiyle ortadan kalkar.

Doz Önerisi: Günlük doz erişkinler için 2-3 saatte bir 1-2 ölçek;6-12 yaş arası çocuklar için 3-4 saatte bir 1 ölçek; 1-5 yaş arası çocuklariçin 3-4 saatte bir ½ ölçektir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.