Pylorid

Pylorid

Film Tablet

GSK

Ranitidin bizmutsitrat

Ambalaj: 400 mgx28 tablet.

Endikasyon: Duodenalülser ve selim gastrik ülser tedavi ve nükslerinin önlenmesindekullanılır.Helicobacter pylorieradikasyonunda ve nükslerin önlenmesinde amoksisilinveya klaritromisinle birlikte kullanılır.

Kontra Endikasyon: Aşırı duyarlılık gösterenlerde kullanılmamalıdır.

Uyarılar: Ranitidin ve bizmut böbreklerle elimine edilirve renal yetmezlikte ve yaşlılarda plazma düzeyleri artabilir.Aşırı böbrek yetmezliğinde kullanılmamalıdır. Akut porfiri öyküsüolanlarda kullanılmasından kaçınılmalıdır. Gebelikte kullanılmamalıdır.Emziren annelerde kesinlikle gerekmiyorsa, kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri: Bizmut içeren ilaçlar dışkıyı siyaha boyar. Nadirenkaşıntı, ciltte kızarıklık, dö-küntü ve anafilaksi bildirilmiştir.Diyare, karında rahatsızlık ve mide ağrısı gibi gastrointestinalrahatsızlıklar ve baş ağrısı bildirilmiştir.

İlaç Etkileşimleri: Ranitidin bizmut sitratın emilimi klaritromisinile birlikte verildiğinde artar. Bu artışın klinik önemi yoktur. Yiyeceklerbizmut emilimini azaltmakla birlikte, klinik olarak önemli değildir.

Doz Önerisi: Önerilen doz sabah ve akşam, yiyecekle birlikteveya değil,Peptik Ülser Tedavisinde: Duodenal ülserde günde 2 kez 1 Tablet, 4 hafta, gerekirse4 hafta daha uzatılır.SelimGastrik Ülserde: Günde 2 kez 1 Tablet, 8hafta süreyle.H.PyloriPozitif Duodenal Ülser Tedavisinde: İlk 2hafta için günde 2 kez 1PyloridTablet ile birlikte günde 4 kez 500 mg amoksisilinveya günde 4 kez 250 mg veya 3 kez 500 mg klaritromisin önerilir. İzleyen2 hafta daha tedaviye günde 2 kez 1PyloridTabletdozunda devam edilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.