Tribeksol

Tribeksol

Tribeksol nedir ne için kullanılır, Tribeksol nasıl kullanılır, Tribeksol ilacının yan etkileri ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Film Tablet Tribeksol

  • B1 Vitamini 250 mg,
  • B6 Vitamini 250 mg,
  • B12 Vitamini 1 mg

Tribeksol Ambalaj:

Tribeksol Film Tablet: 30 tablet(Santa Farma).

Tribeksol Endikasyon:

Nevrit ve polinevrit lerde, trigeminus nevraljisi ve siyatikte, beriberi ve beriberiye bağlı nörolojik, kardiyovasküler ve gastrointestinal semptom larda, kronik alkoliklerde ve bunlarda alkole bağlı olarak ortaya çıkan santral sinir sistemi ve kardiyovasküler sistem semptomlarında,pernisiyöz anemi, hiperkrom makrositer anemi ve hipokrom anemide endikedir. B1, B6, ve B12 Vitaminlerin Gereksinimin arttığı nekahat dönemlerinde, aşırı stres durumlarında,uzun süren geniş spektrumlu antibiyotik veya diüretik kullananlarda,vitamin emilimini etkileyen gastrointestinal bozukluklarda, gebelik döneminde de kullanılır.

Tribeksol Kontrendikasyon:

Bileşimdeki Vitaminlerden herhangi birine allerjisi olanlarda kontrendikedir.

Tribeksol Uyarılar:

B12 Vitamini, omuriliğin subakut dejenerasyonunu semptomlarını maskeleyebileceğinden, tam bir tanı konmadan kullanılmamalıdır.B6 Vitamininin emziren kadınlarda süt salgısını azaltabileceği unutulmamalıdır. Siyanokobalamin İn plazma konsantrasyonlarının yükseldiği optik nöropatilerde kullanılmamalıdır.

Tribeksol Yan Etkileri:

B6 Vitamini parestezi, uyku hali ve düşük serum folik asit düzeyine yol açabilir.

Tribeksol İlaç Etkileşimleri:

İNH, sikloserinve oral kontraseptifler, B6vitamini gereksinimini artırırlar.Parkinson olgularında dopa tedavisi üzerindeki bozucu etkisinden dolayı B6 Vitamini kullanılmamalıdır.

Tribeksol Doz Önerisi:

Normal doz günde 1 film Tablettir.

 

TRIBEKSOL 30 Film Tablet  İlaç Fiyatı 66.72TL

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...