Kudret Narı Mucizesi!

Kudret Narı Mucizesi!

Geleneksel olarak mide rahatsızlıklarında, kesik ve yaralarda kullanılan kudret narı aynı zamanda diyabetik faydasından dolayı da kullanılmaktadır.

Geleneksel olarak mide rahatsızlıklarında, kesik ve yaralarda kullanılan kudret narı aynı zamanda diyabetik faydasından dolayı da kullanılmaktadır. Kudret narı yemesi bir hayli zor bir meyve olduğundan zeytinyağında bekletilerek karışım halinde ve balla karıştırılarak macun formunda ve kapsül formlarında tüketilmektedir.  Ancak  bunları tüketimi bile herkes için kolay değil.    

AksuVital Kudret Narına yeni bir bakış açısı getirdi ve Zeytinyağlı kudret Narını Türkiye’de ilk defa softjel formunda üretti. Kokusu ve tadı olmayan , helal esaslarına uyularak üretilen Zeytinyağlı Kudret Narı softjel herkesin rahatlıkla tüketebileceği bir formda olup kullanımında büyük kolaylık sağlıyor.

Kudret Narı, ihtiva ettiği alkaloitler, charantin, momordican, oleanolikasit, proteinler ve kudretnarı meyvesinin hücre yenileyici özelliği sayesinde özellikle mide, bağırsak ve sindirim sistemi rahatsızlıklarının önlenmesine yardımcı olarak yıllardır geleneksel olarak kullanılagelmiş bir meyvedir. Kudret Narı, meyve ve yaprakları, mineral ve vitaminler bakımından zengindir. Demir, kalsiyum, fosfor ve B vitaminleri içerir. Tüketiciler kudret Narının faydalarının yanı sıra softjeli tüketerek içerisinde bulunan yüksek miktardaki zeytinyağının, sayısız besleyici ve destekleyici özelliğinden de  faydalanacaklar.

AksuVital Ar-Ge Müdürü Ebru Koç konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu; “ Kudret Narı meyvesi mide ve bağırsak rahatsızlıkları ile kan şekerini düzenleyici etkisi bilinen ve yaygın tüketilen bir meyvedir. Kudret Narının zeytinyağı içinde bekletilerek kullanılması en bilinen tüketim formudur. Ancak, bu şekilde ki kullanım özellikle acı tadı ve kokusundan dolayı birçok tüketici için zorlayıcı olmaktadır. Bunu müşterilerimizden aldığımız geri bildirimler sayesinde biliyoruz. Ar-Ge olarak bu konuyla ilgili neler yapabiliriz bunu araştırdık. Hem tadı hem kokusu ile ağızda rahatsızlık hissi uyandırmadan kolaylıkla yutulabilir halde olan softjel formuna getirdik. AksuVital olarak ülkemizde softjel üretimini kendisi yapan sayılı birkaç firmadan biriyiz. Kullandığımız Kudret Narı meyvesini de kendi kontrolümüzde Düzce’de ürettiriyoruz. Bu sebeple ürünümüzün her aşamasına teknik ve bilimsel anlamda hakimiz. Müşterilerimiz AksuVital güvencesi altında gönül rahatlığıyla tüketebilirler.”

“Yıllardır geleneksel tıbbımızın vazgeçilmez bitkilerinden olan Kudret Narına yeni bir bakış açısı getirdik. Vatanının doğu Hindistan olduğu tahmin edilen Kudret Narı ülkemizde Akdeniz, Ege, Marmara ve Batı Karadeniz'de yetiştirilen bir bitki. Sonbaharda toplanan meyveler taze olarak yenildiği gibi, zeytinyağıyla karıştırılarak ya da macun şeklinde de tüketilebiliyor.

Hücre yenileyici, mide dostu ve karaciğer destekleyici olarak bildiğimiz kudret narının faydaları araştırmalarla da destekleniyor.”

1989 yılında bal üretimi ile faaliyetine başlayan AksuVital, ilerleyen yıllarda doğal ürünler konusunda uzmanlaştı. Bugün 25 yıllık tecrübesiyle AksuVital, Shiffa Home, Avicenna, Vitalest, Softem, Natural Hekimce markaları altında gıda, gıda takviyeleri ve dermokozmetik ürünler üretmektedir. AksuVital, bal, pekmez, bitkisel yağlar, bitkisel kremler, bitkisel şampuanlar, bitkisel sabunlar, sporcu ürünleri, bitkisel çaylar, öğütülmüş ürünler, gibi zengin ürün çeşitleri ile insanlığa sağlıklı, dinç ve formda bir yaşam sunuyor.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...