Migreni Evde Tedavi Etmenin 11 Yolu

Migreni Evde Tedavi Etmenin 11 Yolu

Migren ağrınızı evde tedavi etmenin 11 yolunu sizler için derledik.Su İçin,Kafein Alın.Başınızı Saç Bantıyla SarınSoğuk Yada Sıcak Kompres...

Su İçin

Dehidrasyon baş ağrısının nedenlerinden biri olabilir.

Kafein Alın

Kafein iki tarafı keskin bir kılıçtır. Baş ağrısına çare olabilir ve engelleyebilir. Kafein kan damarlarını daraltabilir, ağrıyı azaltabilir. Ancak bazı insanlarda kafein baş ağrısını tetikleyebilir. Eğer birisi aşırı derecede kafein kullanıyorsa, mevcut baş ağrısını kötüleştirerek geri tepen baş ağrısına neden olabilir.

Başınızı Saç Bantıyla Sarın

Bu yöntem çok eskilerden beri denenmiştir. Bazı insanlar, bunun işe yaradığını iddia ediyor.

Balık Yağı

Balık yağı taraftarları yağın iltihabı azalttığını ve şakaklarınızdaki kan damarlarını daraltarak işe yaradığını iddia ediyorlar.

Nane Yağı

Başınızın ağrıyan kısımları üzerine ovalayarak sürün. Nane yağının migrene iyi geldiğine dair literatür olmamasına rağmen, insanlar migrene iyi geldiğini söylüyor.

Zencefil Yiyin Yada Zencefil Kapsülleri İçin

Hiç kimse bunun nasıl işe yaradığını bilmiyor. Ancak zencefil açıkca mide bulantısını azaltıyor.

Magnezyum

Günde 400-600 mg alındığında, magnezyum menstrüelle ilişkili ve aurayla ilişkili migrenlerde etkilidir. Ancak, çok fazla magnezyum içmek ishale neden olabilir.

B2 Vitamini

Günlük 400 mg alınan B2 vitamini, migren için önleyici rol oynar. Ancak B2 vitamini bazı kişilerde sık idrara çıkma ya da koyu renkli idrara neden olabilir. Bu nedenle dozu iyi düzenlenmeli.

Koenzim Q10

Günde 300 mg alınması halinde, baş ağrısını azaltmada etkilidir. Ancak çok pahalı olabilir.

Lapaza Çiçeği

En etkili doğal ilaç olan lapaza çiçeği, alt üst olmuş mideyi yatıştırmasının yanında migren ağrısının ve astımın tedavisinde çok etkilidir.

Soğuk Yada Sıcak Kompres

Bu kimsenin niçin iyi geldiğini bilmediği diğer bir çaredir. Fakat, plasebo etkisi yapabilir, hastalarda oyalacı bir etki oluşturur.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.