İş Bulamayanların Çaresi Estetik Ameliyatları

İş Bulamayanların Çaresi Estetik Ameliyatları

Estetik ameliyatların bu kadar yaygınlaşması ile sık sık tanıdıklarımızın, akrabalarımızın ya da herhangi birinin estetik yaptırdığı haberini almaktayız.

Peki Kişiler Neden Estetik Yaptırır?

Kişi aynada baktığı zaman vücudunun bir bölümünü diğer yerlerine göre orantısız, uyumsuz buluyorsa, beğenmiyorsa ve tabii ki bununda bir çözümü varsa doğal olarak bu problemlerinden kurtulmak istiyor. Çünkü insan her zaman her şeyin daha iyisini daha güzelini talep ediyor.     

Ülkemizde ve dünyada en çok yapılan estetik ameliyatların başında burun estetiği ameliyatı gelmektedir. Bunun sebebi de burnun yüzümüzün ortasında bulunması ve  yüz güzelliğini ve estetiğini belirleyen belirleyen en önemli unsur olmasıdır. 

Yapılan bir araştırmada insan üzerindeki ilk izlenimlerin %80-90'nını kişinin dış görünüşü oluşturuyor. İlk 30 saniyede yeni gördüğümüz biri hakkında ön yargılarımız oluyor. Makyajınız, gözleriniz, bakışlarınız, saç tarzınız, burnunu  kemerli olması giyim tarzınız bunları etkiliyor. Yapılan araştırmalarda güzel kadınlar ve erkeklerin kariyer hayatında daha başarılı oldukları saptanmıştır.

İş dünyasında sadece başarılı olmak değil, iyi görünmek de büyük önem taşıyor. Bu nedenle her kademeden insan, operasyon yaptırmak için kapımızı çalıyor. Genellikle yeni bir işe başlamadan önce, öz güvenini yükseltmek isteyenler, kariyer estetiği yaptırıyor. Ülkemizde coğrafi koşullardan ve genetik sebeplerden dolayı kemerli, düşük, eğri, yüz ile uyumlu olmayan burunlara sık olarak rastlamaktayız.  

Ve maalesef burnumuzda yüzümüzle uyumlu olmayan veya bizi rahatsız eden bir görünüm varsa bunun üstünü örtmemiz ve kapatmamız  mümkün olmamaktadır.

Burun estetiği ameliyatı ile düşük burun ucu kaldırılabiliyor, burun sırtındaki kemer alınabiliyor, burundaki eğrilikler düzeltilebiliyor, burun ucu genişse daraltılabiliyor, darsa genişletilebiliyor, burun kısaltılabiliyor, uzatılabiliyor, burun deliklerindeki asimetri düzeltilebiliyor yada burun delikleri küçültülebiliyor.

Tabii ki bunlar özellikle de sosyal ortamlarda insan psikolojisini etkilemekte. Mesela kemerli burnu olan çoğu hastam bana muayene için geldiğinde özellikle profil fotoğrafı çektirmekten kaçındığını ifade etmekte. Ya da burun sırtının kemerli olması, burun ucunun düşük olması  bayanlara sinirli, sert, asabi bir görünüm katabilmekte

Bunlar da kişinin psikolojisini etkilemekte .Kişinin kendine güvenini ve sosyalleşmesine negatif yönde etki etmektedir. Özellikle gençler dış görünüşlerine çok önem veriyorlar. Bundan dolayı gençlerin çoğu yeni bir işe başlamadan önce ya da üniversite öğrenimine başlamadan estetik yaptırmaktadır .Başarılı bir burun estetiği ameliyatı ameliyat sonrası kişinin öz güvenini arttırmakta,  psikolojisini düzeltmekte ve hastanın dış görünüşü güzelleştirmektedir.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...