Daha Fazla Sağlık İçin

Daha Fazla Sağlık İçin

Boehringer Ingelheim dünya üzerindeki toplumlarda sağlığı geliştirmek üzere hayata geçirdiği Daha Fazla Sağlık girişimine başvurular tüm hızıyla devam ediyor.

Dünyadan ve Türkiye'den Sosyal Girişimciler Aranıyor Daha Fazla Sağlık İçin Başvurular Devam Ediyor

Boehringer Ingelheim'ın dünya üzerindeki toplumlarda sağlığı geliştirmek üzere hayata geçirdiği Daha Fazla Sağlık girişimine başvurular tüm hızıyla devam ediyor. Boehringer Ingelheim IK Direktörü Ebru Akça lansman sonrası geçen iki ayda birbirinden yaratacı 26 proje başvurusu olduğunu belirtti.

Boehringer Ingelheim ile Ashoka'nın global olarak hayata geçirdiği “Daha Fazla Sağlık” (Making More Health) girişimi, sağlık sorunlarını gidermek için en parlak çözümleri tanımlayarak bu çözümleri üretenleri destekleyerek, sağlıklı bireylerin, ailelerin ve toplumların gelişmesine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Sağlık sektörünün geleceğini şekillendirmeye yardımcı olacak yenilikçi insanlar ve fikirleri bulmaya adanmış bu proje ile dünyada 50 sosyal girişimci seçilecek ve kendilerine üç yıl boyunca maddi destek sağlanacak. Bu destek, en az iki sosyal girişimcinin seçilmesinin öngörüldüğü Türkiye'de her iki girişimci için toplamda minimum 220 bin dolar. Bu proje için dünya genelinde ayrılan bütçe ise 12 milyon dolardır.

Boehringer Ingelheim "IK Direktörü Ebru Akça 29 Kasım'da gerçekleşen lansman sonrası geçen iki ayda birbirinden yaratıcı 26 proje başvurusu aldık. Projeler, engellilerin sosyal ve ekonomik hayata katılımı alanında yoğunlaşıyor, bunu sağlık ürünlerinde inovasyon izliyor. İl bazında en çok katılım İstanbul'dan" dedi.

2012 ve 2013'de Türkiye'den sağlık alanında lider en az iki sosyal girişimcinin belirlenip destekleneceği "Daha Fazla Sağlık girişimine başvurular Mart ayı sonuna kadar devam edecek.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...