O Sabunlar Artık Yasak!

O Sabunlar Artık Yasak!

Üretimi ve satışı artık yasak olan bu sabunların “yararından çok zararı” olduğu gerekçesiyle yasaklandığı açıklaması yapıldı.

ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), “yararından çok zararı” olduğu gerekçesiyle antibakteriyel sabunların üretim ve satışını yasakladı.

ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), “yararından çok zararı” olduğu gerekçesiyle antibakteriyel sabunların üretim ve satışını yasakladı. Kararda üretici firmaların bu sabunların bakteri ve mikropların bertaraf edilmesinde diğerlerinden daha etkin olduğunu kanıtlayamaması gösterildi. FDA direktörü Dr. Janet Woodcock, “Gerçekte bazı veriler antibakteriyel malzemenin uzun vadede daha zararlı olduğunu ortaya koyuyor” dedi. Antibakteriyel sabunların normal sabunlardan farkı olmadığına dair iddialar 5 yıldır dile getiriliyordu.

Ülkemizde hala satışı olan bu sabunlara karşı da sıvı sabunlara karşı da pek çok ekolojik yaşam destekçisi uzman karşı çıkıyor. Yıllardır en sağlıklı sabunun katı sabunlar olduğunu iddia eden “doğal”cı uzmanların eleştirileri ülkemizde ne zaman etkili olur bilinmiyor…

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...