1. Anasayfa
  2. Cinsel Sağlık
  3. Kambur Oturuş Libidoyu Azaltıyor

Kambur Oturuş Libidoyu Azaltıyor

Bu yazı 22 Eylül 2014, Pazartesi tarihinde yayınlandı ve 2937 defa okundu

Kambur Oturuş Libidoyu Azaltıyor

Yapılan bir araştırmada, kambur oturmanın libidoyu azalttığı ve depresyona yol açtığı ortaya çıktı.

Yeni Zelanda'da bulunan Chartered Societyof Physiotherapists'in (CSP) yaptığı bir araştırmada, kambur oturmanın libidoyu azalttığı, kişileri sinirli yaptığı ve depresyona yol açtığı ortaya çıktı.

Araştırmada, kambur oturan kişilerin olumsuz kelimeleri daha fazla kullandığı bulgusuna da ulaşıldı. Daily Mail 'in haberine göre, araştırma hakkında konuşan CSP'nin sözcüsü Sammy Margo, Yanlış duruş   'Dik durmamanın yol açtığı sağlık problemlerinin yanı sıra, kambur durmak karın bölgesini sıkıştırıyor ve bölgeye giden oksijen ve besinleri azaltıyor. Bu da sindirime zarar veriyor, uyuşukluğa ve tembelliğe yol açıyor. Bunların haricinde, kambur durunca yüzeysel solunum meydana geliyor.

Bu olduğunda vücut kendisinin saldırı altında olduğunu düşünüyor ve stres başlıyor. Stres de enerji seviyesini düşürüyor ve uykusuzluğa neden oluyor' sözleriyle libidonun azalmasına giden süreci özetledi. 74 kişiyle yapılan araştırmaya katılanlara, araştırmanın oturuş şekliyle bağlantısı olduğu söylenmedi. Katılımcılarınn masa başında kitap okumasını isteyen uzmanlar, düzenli olarak nabız ve tansiyon ölçtü. Araştırma, Health Psychology dergisinde yayımlandı.

Bu içerik için henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.