1. Anasayfa
  2. Böbrekler ve İdrar Yolları, Karaciğer Sağlığı, Sağlıklı Yaşam, İlkyardım, Hastalıklar
  3. Bir Ölüm Üç Hayat

Bir Ölüm Üç Hayat

Bu yazı 11 Mayıs 2016, Çarşamba tarihinde yayınlandı ve 1053 defa okundu

Bir Ölüm Üç Hayat

Mersin’de 1 ölüm farklı şehirlerde 3 kişiye hayat oldu.

Geçirdiği kaza sonucunda ağır kafa travması tanısı ile Mersin Devlet Hastanesine kaldırılan kazazede ameliyat edildi. Ancak beyin kanaması sonucunda beyin ölümü gerçekleşti

Mersin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamaya göre Mersin Devlet Hastanesi Organ ve Doku Nakil Koordinasyon Merkezi yetkilileri, hastanın eşi ve çocuklarıyla yaptıkları görüşmede organ bağışı için onay aldı.

Operasyona Mersin Devlet Hastanesi’nin uzmanlarının yanı sıra Adana ve Kayseri'den gelen ekipler de katıldı. Gerçekleştirilen  operasyon sonrası, hastanın 2 böbrek ve karaciğeri alınarak yıllardır organ bekleyen hastalara nakledilmek üzere üç farklı ile gönderildi.

Hastadan alınan böbreklerden biri Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, 8 yıldır bekleme listesinde olan 62 yaşındaki, diğeri de Gaziantep Özel Sani Konukoğlu Hastanesi'nde yine aynı yaştaki hastaya nakledildi.

Hastanın bağışlanan karaciğeri ise Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde yapılan nakil sonrası yaklaşık 10 yıldır organ bekleyen 37 yaşındaki hastayı yeniden hayata bağladı.

KAYNAK:AA

Bu içerik için henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.