Herkes Gibi O da Hayatı İstiyor.

Herkes Gibi O da Hayatı İstiyor.

14 yaşında kemik kanseri teşhisi konulan Busenur Alaybeyoğlu, sağlığına kavuşabilmek, hayata tutunabilmek için ilik nakli bekliyor.

Kolunda oluşan şişlik nedeniyle başvurduğu Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde kemik kanseri teşhisi konulan 14 yaşındaki Busenur Alaybeyoğlu, sağlığına kavuşabilmek için nakil bekliyor. 

Busenur’un  babası asgari ücretle, bir çay bahçesinde  çalışıyor. Kızının tedavisi ise UÜ Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji Onkoloji Hastanesi’nde devam ediyor. Murat Alaybeyoğlu maddi ve manevi zorlukla geçirdiği bu süreci atlatabilmenin yollarını arıyor.

Alaybeyoğlu, kızının sol kol dirsek ve omuz bölümü için 3 aydır kemoterapi gördüğünü aktarırken kemik kanseri tanısı konulduktan sonra nakil için hemen doktor arayışlarına girdiklerine anlatıp sözlerine "Kızım şu anda o bölgede kemik olmadığı için sol kolunu kullanmakta güçlük çekiyor. Özel bir hastanede olacağı ameliyatla sağlığına kavuşabilecek. Maliyetli bir ameliyat, 30 bin lira civarında tutacak" diyerek devam etti. 

“Yardımseverlerin Desteğine İhtiyacımız Var.”

Asgari ücretle bir çay bahçesinde çalıştığını aktaran Alaybeyoğlu, eşinin de kızının rahatsızlığı nedeniyle işinden ayrılmak zorunda kaldığını belirtti. 

Ameliyat masraflarını karşılamaya güçlerinin yetmediğini anlatan Alaybeyoğlu, "Hayırseverlerin desteğine ihtiyacımız var. Kızımın şu anda neşesi yerinde. Ameliyat olup sağlığına kavuşacağı günü bekliyor. Hastanelerden kurtulmak istiyor. Yüzdük yüzdük son aşamaya geldik" şeklinde konuştu.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...