Bir Ölüm Üç Hayat

Bir Ölüm Üç Hayat

Geçirdiği kaza sonucunda ağır kafa travması tanısı ile hastaneye kaldırılan kazazede ameliyat edildi. Ancak beyin kanaması sonucunda beyin ölümü gerçekleşti.

Geçirdiği kaza sonucunda ağır kafa travması tanısı ile Mersin Devlet Hastanesine kaldırılan kazazede ameliyat edildi. Ancak beyin kanaması sonucunda beyin ölümü gerçekleşti.

Mersin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamaya göre Mersin Devlet Hastanesi Organ ve Doku Nakil Koordinasyon Merkezi yetkilileri, hastanın eşi ve çocuklarıyla yaptıkları görüşmede organ bağışı için onay aldı.

Operasyona Mersin Devlet Hastanesi’nin uzmanlarının yanı sıra Adana ve Kayseri'den gelen ekipler de katıldı. Gerçekleştirilen  operasyon sonrası, hastanın 2 böbrek ve karaciğeri alınarak yıllardır organ bekleyen hastalara nakledilmek üzere üç farklı ile gönderildi.

Hastadan alınan böbreklerden biri Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, 8 yıldır bekleme listesinde olan 62 yaşındaki, diğeri de Gaziantep Özel Sani Konukoğlu Hastanesi'nde yine aynı yaştaki hastaya nakledildi.

Hastanın bağışlanan karaciğeri ise Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde yapılan nakil sonrası yaklaşık 10 yıldır organ bekleyen 37 yaşındaki hastayı yeniden hayata bağladı.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...