Aktar Bitkilerinden Alzheimer İlacı

Aktar Bitkilerinden Alzheimer İlacı

İngiltere’de, bilim adamları Alzheimer ve Parkinsona karşı aktar ve eczanelerde kolaylıkla bulunan 30 farklı vitamin ve mineral içeren bir ilaç geliştirdi.

Bilim insanları, yaşlılıkla birlikte oluşan nörolojik hastalıkları durduracak bitkisel bir formül geliştirdi. Aktarlarda bile bulunan bitkilerden elde edilen süper ilaç Alzheimer ve Parkinson’a çare olacak. İngiltere’nin McMaster Üniversitesi’nden bilim adamları demans ve yaşlılıkla birlikte meydana gelen nörolojik hastalıkları tamamen iyileştiren veya hastalığın etkilerini azaltan bir ‘süper ilaç’ geliştirdi.

30 Farklı Vitamin

İlacın içeriğinde, aktarlar ve eczanelerde de kolaylıkla bulunan ve çoğu zaman besin takviyesi olarak da kullanılan 30 farklı vitamin ve mineraller bulunuyor.

Üniversitenin laboratuvarlarında yaşlı insanlardakine benzer bir ortam oluşturmak amacıyla farelerin beyin hücrelerinin yarısından fazlası alındı ve birkaç ay boyunca söz konusu ilaç verildi.

Test Sonuçları Başarılı

Deneyin sonunda farelerin beyinlerinde gözle görülür iyileşmeler saptandı. İlerleyen zamanlarda ise süper ilacın farelerin beynindeki gerilemeyi tamamen giderdiği tespit edildi. Bunun dışında ilacın denge, görüş, koklama ve motor sistemlerde de düzelmeye neden olduğunu belirtiyor. Koklama kaybı nörolojik hastalıkların belirtilerinden biri olarak kabul ediliyor. Prof. Jennifer Lemon “Vitaminler, folik asit ve yeşil çayın yanı sıra bitki özlerinin birleşiminden elde edilen ilacın etkileri son dere başarılı. Bu yeni ilacın yaşlılığın olumsuz etkilerini yok edecek güçte olduğunu deneylerimizde tespit ettik. Biz tüm besin takviyelerin olumlu yönlerini tek bir ilaçta topladık. Gelecekte bu ilaç Alzheimer ve Parkinson gibi nörolojik hastalıkların etkilerini yavaşlatacak güçte olacaktır” dedi.  İlaç yakında insanlar üstünde de denenmeye başlanacak. İlacın 2018’de piyasada olması bekleniyor.  

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...